Марковані гастрономічні стежки планують створити на Прикарпатті. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств. Ще 30 - готують свої документи для участі, пише Суспільне мовлення України

Прикарпатські крафтові господарства виготовляють сири, різноманітні види трав'яних чаїв чи солодощі з меду.

Власниця господарства у Карпатах Ганна Маківничук розповідає, що півтора роки тому її родина вирішила утримувати дійних корів та частувати туристів справжнім карпатським продуктом.

"Ми працюємо з туристами, тому нашому батькові прийшла ідея створити фермерське господарство. Діти зараз працюють, усі зайняті своїми справами, тому сюди я приїхала замість сина. Віталій тримає корови, має свою власну полонину. У нас - своя земля, і на ній ми виготовляємо чистий натуральний продукт", - сказала Ганна Маківничук.

Михайло Стовпюк приїхав із села Спас Коломийського району. Чоловік розповів, що на його крафтовому господарстві працює десять найманих працівників. Прикарпатець вже понад 25 років виготовляє чаї.

"У нас є більше 50 видів, є напої із цикорію. Також ми маємо унікальні, вперше зроблені в Україні медові цукерки. До драже додаємо мед, пилок, зверху покриваємо унікальною сублімованою ягідкою. Продукт - дуже корисний для здоров’я", - сказав Михайло Стовпюк.

Громадську спілку "Дорога смаку Прикарпаття" створили у вересні цього року. За словами голови правління спілки "Дорога смаку Прикарпаття" Ірини Фіщук, на Франківщині планують створити чотири великі маршрути із розгалуженнями. Схожі гастрономічні стежки вже є у Закарпатській та Одеській областях.

"Ми хотіли б створити такі гастрономічні маршрути, які б дозволяли туристам не тільки оглядати цікаві місця, але й показали величезний потенціал сільськогосподарських територій. На них можна і пригостити гостей, і надати їм місця для відпочинку. Також існуватиме карта, на якій будуть визначені туристичні, гастрономічні детонації і локації. Крім того, фактична дорога смаку буде промаркована дорожніми знаками", - зауважила Ірина Фіщук.

Участь у проєкті також бере овеча ферма "Дубовий кут", про яку Суспільне Карпати повідомляло у травні цього року. Вона розташована поблизу села Новий Мізунь, що у Долинському районі. На фермі виготовляють сім видів сирів.

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код