Водоспади Карпат Неймовірною красою та незбагненною потугою гірської стихії наділяють карпатські водоспади довкілля. Могутнім нестихаючим покликом лине їхній гуркіт на довгі відстані, справляючи на чужинців незабутнє враження, відлякує непрошених і заспокоює силою власної грандіозності втаємничених. Так, на тих, хто віднайшов сюди стежину, чекає неймовірне задоволення; і вже не відпустить їх вода, а то й поманить у глибочінь спіненої невідомості. Карпатські ріки утворили силою виснажливих і довгих пошукувань стихії низку прегарних водоспадів, далебі не таких високих, як у світі, зате не обділених красою. 
Загадкове Чуфут-Кале – місто-привид у горах Криму Тут вже багато років ніхто не живе. Останні люди покинули місто ще вкінці позаминулого століття. Залишивши навічно безлюдними вулиці, свої кенаси і мавзолеї. Тепер у висічених в скелі домах хіба витають легенди та переказані з уст в уста історії. Про колишню могутність і велич печерного Чуфут-Кале – міста-фортеці, міста-темниці та міста скарбів. А ще – про дві найцінніших коштовності, заховані у надрах скель древнього Чуфут-Кале – воду і золото.
АНГЕЛІВСЬКА ДОМНИЦЯ Доменна піч в урочищі «Ангелів», що на території Рожнятівського району Івано-Франківської області, – єдина в Україні пам’ятка старовинної культури виробництва ХІХ ст., що збережена у придатному для реставрації стані.
Урочище Прийма Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища, зокрема його печери.
Топ-5 неповторних заповідників України Важко жити в мегаполісі. Бетонні джунглі пожирають тебе день у день, а жалюгідні міські скверики тільки підкреслюють, що потрібно вирватися хоча б на вихідні. Але краще, звичайно, у відпустку.
11 найкрасивіших дендропарків України Ми знаємо, що найкращий художник, скульптор і архітектор — це природа. Вона створює неймовірної краси ландшафти, фігури, форми і кольори. А ми можемо, оглядаючись на ці шедеври, створювати оазиси природи у себе вдома. І часто серед великих кам’яних міст вони — наче острівки гармонії та спокою, наче куточки земного раю, куди хочеться повертатись щоразу, аби почерпнути душевного спокою.
Скелі Довбуша Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи. Розташована поблизу селаБубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область), в урочищі Бубнище, на території створеного 1996року Поляницького регіонального парку.