З нагоди Дня міста у Калуші вдруге відбувся гастрономічний фестиваль «Бігус 2018».

Калушани і гості міста, які  завітали недільного дня до парку культури і відпочинку імені Івана Франка, мали можливість скуштувати, незвичайну бойківську страву – бігус. Її не варто плутати з однойменною польською, бо калуська версія зовсім інакша. В її основі аж ніяк не квашена капуста, а квашені білі смугасті буряки, інформують "Вікна" з посиланням на "КалушФМ".

Цього разу взяти участь у фестивалі бігусу зголосилися 11 учасників.

Як повідомив ініціатор проведення фестивалю Віктор Павлів, Калуш на фестивалі представляли готельно-ресторанний комплекс «Касабланка», ВПУ №7 та спортивно-оздоровчий комплекс «Акваторія». Окрім того, було четверо учасників з Івано-Франківська, двоє з Коломиї та по одному з Долини і Тисмениці.

Кожен мав свій рецепт приготування бігусу. Одні дотримувалися традиційного бойківського, інші готували його на польський манер. Кожен охочий міг скуштувати той бігус, який йому припав більше до вподоби.

Проте оцінювали приготування бігусу не лише відвідувачі парку, а й журі, яке враховувало смакові якості, інгредієнти, які туди входили, колір страви, її прозорість й інше.

У результаті, найкращим визнали бігус, який приготували кухарі готельно-ресторанного комплексу «Касабланка». Досвід у них вже був, адже вони брали участь у фестивалі минулого року і також отримали перемогу.

Учасники фестивалю пропонували калушанам і гостям не лише бігус, а й багато інших наїдків.

Раніше "Вікна" писали, що фестиваль бігусу у Калуші увійшов у ТОП-5 фестивалів Прикарпаття.

Подробиці другого фестивалю бігусу у Калуші — у відео ТРО "Незалежність":

Більше фотографій на сторінці у Facebook

Коментарі

Залишити коментар

Код