29-30 вересня Українська туристична компанія «Компас-тур» з нагоди всесвітнього дня туризму та закриття літнього сезону «Дністер-2018» організувала для всіх бажаючих акційний сплав Дністровським каньйоном.

Не зважаючи на те, що падав дощ, сплав відбувся. Як кажуть, у природи нема поганої погоди. І в цьому також переконалися наймолодші учасники – 11-річний Євген Глушко та 13-річний Арсен Рущак.

Розпочався сплав із екоакції по прибиранню берегів Дністра у селі Нижнів. УТК «Компас-тур» нерідко прибирає зі своїми клієнтами перед початком сплаву береги від сміття, яке залишають відпочиваючі.

Відтак учасників очікувало велике захоплення Дністровським каньйоном та унікальним відслоненням юрського періоду. Особливо краєвиди вражали тих, хто бачив їх уперше.

Не дивлячись, що маршрут був коротким - Нижнів – Одаїв, всі отримали масу задоволення. Цьому також посприяла погода, адже дощ припинився.

На місті ночівлі туристів очікували смачні страви - грибна юшка, плов, шашлик, приготовлені представником компанії Андрієм Капечуком, а також дискотека.

Наступного дня після ранкової кави і сніданку всі вирушили до Одаївських печер. Геологія навколишньої місцевості сприяла появі тут низки карстових печер. Ще у часи палеоліту ці печери рятували від негоди і хижих звірів перших праєвропейців. Деякі з них в пізніші часи були перетворені на солярні святилища. Після прийняття християнства у печерах селилися ченці-пустельники. У всі епохи ці «місця Сили» притягували до себе людей з розвиненою містичною інтуїцією.

Найперше відвідали грот Монаха, який був вирубаний у сімнадцятому столітті невідомими пустельниками. Поряд знаходяться печери Стрімка і Вертикальна, які також входять до Одаївського комплексу.

Наступною була печера Думка - це невелика печерка із загальною довжиною ходів до 170 метрів, проте, коли стоїш перед величезним входом-галереєю, здається, що така галерея має тягнутись на багато кілометрів. На стінах печери спостерігаються узори гіпсових кристалів та сталактити, а також мешканці Вовчки сірі. У цій великій природній печері в 1992 році дослідники знайшли сліди перебування людей доби палеоліту, зокрема, кам’яні знаряддя праці, кістки північного оленя. Перед входом у печеру, за 10-15 м, розташований карстовий міст, який раніше становив частину цієї печерної системи.

Завершилась наша мандрівка відвідуванням дельтадрому міжнародного значення «Одаїв». Цей дельтадром є унікальним за своєю природно-геологічною будовою. Природна підкова каньйону на березі Дністра довжиною 4-5 км і висотою до 200 м направлена на північний захід, а тому збирає усі північно-західні вітри, які створюють динамічний потік висотою до 300 м. Завдяки чудовим природним умовам, окрім польотів, на дельтадромі проводиться «Свято неба».

Ми захоплюємося природою інших країн і прагнемо будь-що побувати там. Але не всі знають, що Дністровська долина з її ландшафтами має свою неповторну красу.

Більше фото на Facebook

Замовити сплав Дністровським каньйоном чи мандрівку можна за тел.: +38 (098) 492-22-58, (066) 322-52-00

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код