Українські туристи вправно інвестують в економіку інших держав (див. візуалізацію).

Зараз всі експерти, неексперти, туристи будуть навипередки згадувати про інвестиції, податки, корупцію, дороги, маркетинг, сервіс тощо.

Чи можна це змінити швидко. Відповідь очевидна - ні. Очевидно і те, що є готові рішення, покликані активізувати внутрішній туризм.

Всі мають готові рецепти, правда?

Маю переконання: менше розмов, порад - більше дій. Потрібно працювати, хоч малими кроками, але рухатись вперед.

Європейці подорожують у межах своїх країн не через патріотизм, а тому що це не менш цікаво і конкурентно, ніж all inclusive.

Внутрішньому туризму не потрібен організований ринок? І так, і - ні.

Дві третини українців – 67% – проводять свою відпустку в Україні, тоді як лише 33% вирушають у закордонні подорожі (про це свідчить звіт про результати соціологічного дослідження, проведеного аналітиками порталу знижок Picodi.com у квітні-травні 2019 року).

При цьому, НЕ довіряють туристичним фірмам тільки 4% респондентів.

Отже, є потенціал, але треба зацікавити ринок і споживача. Перших – доходом, других – якістю та персоналізованим чи груповим досвідом (враженнями)

Для туроператорів продати кілька путівок за кордон в рази вигідніше, ніж "бавитись" на внутрішньому ринку.

У 2018 р. туроператори відправили відпочивати за кордон 4 млн туристів, причому загальна вартість реалізованого тільки туроператорами туристичного продукту у минулому році склала майже 27 млрд грн., з них майже 20 млрд грн. безпосередньо громадянам.

З цих 20 млрд майже 19 млрд витрачено українцями для подорожей за кордон і майже 0.9 млрд гривень - для подорожей у межах України.

За даними вищезгаданого дослідження, "86% українців самостійно займаються організацією подорожей і відпусток, в основному тому, що так дешевше і набагато зручніше, адже в такому випадку план поїздки можна безболісно міняти і перекроювати".

Тих, хто користується послугами туристичних фірм для подорожей, "приваблює те, що відповідальність за поїздку лежить на організаторах, крім того, для багатьох це просто зручно і економить час".

Серед "міленіалів" і "центеніалів" (поколінння "Z") популярний самостійний відпочинок для отримання індивідуалізованого туристичного досвіду та ексклюзивних вражень.

Але час швидко змінюється. Міленіали вже виросли і зараз у них є запит на сімейні тури, дослідження свідчать, що навіть несімейні міленіали втомились конструювати свої мандрівки.

А крім того, ще є масовий турист. Він не хоче "напрягу", не хоче думати, шукати довго інформацію (сьогодні Інтернет, соціальні медіа перевантажені контентом - знайти інформацію є справжнім викликом) - відтак для зайнятої справами людини, для корпоративного (у т.ч. інсентив-туризму), чи іншого групового туризму є запит на готовий продукт.

Внутрішньому туризму не потрібне промо? Потрібне.

Ми розпочинаємо новий проект "52 вікенди на Івано-Франківщині".

Наша мета - активізувати організований та неорганізований внутрішній туризм в області.

Запрошую туристичний бізнес краю запропонувати цікавий туристичний продукт. А ми допоможемо туристам про нього дізнатись.

Маю надію, що наш спільний проект внутрішнього туризму стимулюватиме розвиток інфраструктури, сталої рекреації, а потім і в'їзного (іноземного) туризму.

Реєстрація тут: http://bit.ly/2StolPB

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код