25 квітня, відбувся онлайн-брифінг «Три тижні пожеж у Чорнобильській зоні відчуження: реальні ризики для населення та довкілля», пише УКТ "Компас-тур" посилаючись на KrajSvitu .

Учасниками брифінгу стали провідні експерти України з питань радіаційної медицини і дозиметрії, екологи, волонтери. Під час зустрічі обговорювались і втрати, які несе туристична галузь через пожежі в зоні відчуження. Даний бік проблеми висвітлював голова Асоціації Чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

За його словами, на сьогодні вже незворотньо втрачено близько 40% туристичних об’єктів на території Чорнобильської зони. Серед них десяток самобутніх поліських сіл, дві бази відпочинку радянських часів, природні пам’ятки. З 2016 року велась робота по наданню цим об’єктам статусу всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але тепер списки пам’яток доведеться суттєво переглянути.

Пан Ємельяненко зазначив, що, на щастя, вогонь поки не дістався до головних туристичних цікавинок зони – до Чорнобиля, Прип’яті, самої ЧАЕС. Але деякі згорілі селища також були досить популярними серед туристів локаціями, і тепер більшість туристичних маршрутів, що були розроблені для нового сезону, доведеться суттєво переглядати.

Тож, усіх закликають не залишатись байдужим, в усі можливі способи розповсюджувати інформацію про пожежі та необхідність звертатись до міжнародних структур за допомогою у їх гасінні, а також підписати петицію з цього приводу. Нагадаємо, що вже завтра, 26 квітня, Україна відзначатиме 34 річницю аварії на Чорнобильській АЕС. А висновки, на жаль, поки так і не зроблені…

До теми: 

  1. Що згоріло в Чорнобилі: втрати Зони відчуження через пожежі
Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код