Думаю, вам не раз доводилося мерзнути вночі в наметі. Природа непередбачувана і, напевно, будь-який турист потрапляв в ситуацію, коли не можеш заснути від холоду або прокидаєшся серед ночі, тремтячи всім тілом в своєму спальнику.

Для початку варто вибрати правильний намет у туристично-військовому магазині «Компас.if.ua».

1. Утепленя мохом і ялиновим гіллям

Якщо є побоювання, що майбутня ніч буде особливо холодної, тоді має сенс утеплити дно намету. Перед установкою намету, розкладіть на підготовленому майданчику сухий мох або лапник. Бажано утепляти місця, де буде розташований тулуб.

2. Ізоляція

Дуже важливо ізолювати себе від холоду та вологи, що йдуть із землі. У холодну пору використовуйте каремат товстіший або надувний килимок. Можете додатково розстелити на килимку зайвий одяг, щоб краще утеплити підлогу.

3. Теплий спальник

Щоб не замерзнути в поході, ви повинні мати теплий спальник. Існують спальні мішки з різними температурними режимами. Однак вам слід врахувати, що цифри, зазначені виробниками, зазвичай вимірюються для середнього чоловіка в термобілизні і, крім того, не завжди відповідають реальності. При виборі звертайте увагу на температуру комфорту, а не екстремальну температуру. Якщо написано, що екстрим -20, то це означає, що при температурі -20 у вас є шанс провести в спальнику ніч без сну і не загинути від гіпотермії.

4. Встряхніте свій спальний мішок

Незалежно від типу наповнювача вашого спального мішка, після розпакування він буде в стислому стані. Добре струсіть його, різкими рухами збиваючи як подушку. Це дозволить розправити і рівномірно розподілити наповнювач всередині спальника.

5. Флісовий вкладиш

Для непередбачених випадків можна придбати для свого спального мішка флісовий вкладиш. Це мішок з флісу, який вставляється в спальник для додаткового утеплення.

6. Разігрів перед сном

Розігрійте своє тіло перед сном. Прості вправи допоможуть вам розігнати кров і зігріти організм. Зробіть кілька стрибків і віджимань біля намету, тільки стежте за тим, щоб не почалося потовиділення, інакше ви точно встанете вночі. Якщо ви вкладаєтесь в спальний мішок, коли вам холодно, є ймовірність, що ви так і не зможете зігрітися.

 

7. Заправка організму

Якщо намічається холодна ніч, не забудьте перекусити перед сном. Шлунок під час роботи виділяє тепло. Бажано з'їсти що-небудь гаряче. Віддавайте перевагу жирній їжі, така їжа довше перетравлюється. Від солодкого і кофеїну навпаки краще відмовитися, вони стимулюють звуження кровоносних судин. Лягаючи спати голодним, ризик замерзнути зростає.

8. Водний баланс

В організмі має бути достатньо води, щоб зігрітися. Пийте воду протягом години-двох перед сном. Але не переборщіть, а то вночі доведеться часто бігати в туалет. Якщо природа дзвонить в середині ночі, потрібно вставати і йти. Чинячи опір, ви будете ще більше мерзнути. Вживання великої кількості води перед сном може служити в якості природного будильника.

9. Одяг

Змініть якомога більше одягу. Те, в чому ви ходили на протязі всього дня, швидше за все буде трохи вологим і вам буде холодно спати. Якщо у вас немає можливості переодягнутися, постарайтеся нагріти і просушити одяг біля багаття. Відмінним рішенням стане комплект термобілизни, воно не тільки гріє, а й відводить вологу від шкіри.

Не одягайте на себе відразу весь наявний одяг, ви ризикуєте спітніти і мерзнути потім всю ніч. Краще одягніться спочатку легше, а додаткові речі підготуйте і покладіть збоку. Якщо замерзнете - оперативно зможете їх надіти.

10. Одівайте шапку

Велику частину тепла в наметі ми зазвичай втрачаємо через голову. Тому завжди беріть в походи шапку. Вона прекрасно захищає від холоду під час ночівель.

11. Теплі шкарпетки

Якщо ви змерзли в ноги, носіть з собою спеціальну пару флісових або вовняних шкарпеток. Незамінна річ в поході! Одягайте їх тільки для сну перед тим, як забратися в спальний мішок.

12. Ногі в рюкзак

Будучи в спальнику, додатково утеплити свої нижні кінцівки можна, засунувши їх у порожній рюкзак. Спати в такому положенні можливо буде не дуже зручно, але ваші ноги отримають додатковий шар термоізоляції.

13. Грілку в спальник

Для підтримки температури в спальному мішку багато хто використовує каталітичні або хімічні одноразові грілки.

Як варіант, можна нагріти в котлі воду, налити в пляшку і обвернути якою-небудь футболкою. Цей девайс ви повинні покласти до себе в спальник. Навряд-чи вода буде гріти всю ніч, але на пару годин теплого сну її точно вистачить. Коли пляшка повністю охолоне, її краще вийняти з спального мішка. У холодному стані не пляшка буде гріти вас, а ви її.

14. Не суньте ніс в мішок

Рот і ніс слід тримати зовні спальника. Тепло, що виходить від дихання, оманливе! Дихаючи всередині спальника, ви зробите одяг і сам мішок вологим. Добре продуманий спальник «кокон» дозволить вам застібнутися так, що зовні залишаться тільки ніс і рот

15. Лягайте тісніше

Зігрітися в наметі легше в компанії.

 

Купити туристичне спорядження можна в інтернет-магазині «Компас.if.ua», або за адресою магазину: м. Калуш, вул. Б. Хмельницького, 31 (Спортивно-оздоровчий комплекс "СОК"). Тел. +38 (050) 171-23-21, (097) 197-73-36

 

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Микола Тірік

Підказка старого мандрівника: - в холодному наметі комфортно буде роздягнутись, якщо перед тим біля вогнища нагріти каміння, цеглини і занести їх в намет в якійсь металевій ємкості (не пропаліть дно!!!) ; - для зігрівання в спальнику потрібно мати нагритий камінь( цегла гірше) до температури, коли його можна ще брати руками, завернути цей камінь в рушник чи іншу матерію і покласти в ноги в спальнику. По досвіду знаю - при 15 градусному морозі спиться, як у печі і ще вранці камінь досить гарячий. Успіху! А взагалі, мені підказують, що парі молодих - підігрів не потрібний...Паруйтеся і не мерзніть!

13.04.17 | Відповісти

Залишити коментар

Код