Сьогодні, 20 лютого, в Івано-Франківську  відбувся “круглий стіл” для обговорення можливостей створення туристичного екошляху в регіоні Дністровського каньйону.

Організатори «круглого столу»: управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації спільно з Українською асоціацією активного та екологічного туризму, інформує WestNews.

Українська асоціація активного та екологічного туризму за підтримки іноземних партнерів Фонду «Партнерство для навколишнього середовища» впроваджує в Україні модель функціонування туристичних шляхів «Зелені Шляхи».

Проект базується на системі сталого розвитку і пропонується до реалізації на територіях зі значним екотуристичним потенціалом, там де зелений туризм може бути одним із пріоритетних шляхів розвитку економічної і соціальної сфери регіону.

Наша мета – означити проблеми і перспективи розвитку туризму на Дністровську каньйоні. На жаль, в цьому регіоні погано розвинений екотуризм. В першу чергу, ми тут зібрали представників влади, які дотичні до цього регіону. Також тут є представники з різних навчальних закладів. Результатом круглого столу мало б бути написання стратегії розвитку туризму в регіоні Дністровського каньйону”, – розповів під час заходу Віталій Передерко, начальник відділу туризму.

Напрямків розвитку є багато, але ми розуміємо щоб якісно розвинути екологічний туризм потрібно залучати і місцеве населення. Ми почали розробляти велосипедні маршрути, в планах – прогулянки на конях та маршрути для квадроциклів. Є загальна стратегія регіону, і кожен відпочинковий заклад та заклади харчування мають брати у цьому участь. Дивно, буде, якщо на Гуцульщині не продаватимуть національні страви. Складно сказати, коли проект втілитися в життя. Плануємо, почати роботу в деяких напрямках уже цього року”, – розповів директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун.

Зелені шляхи – це моделі , які є в Європі. Фізично – це мережа маршрутів, яка сприяє туристу в подорожі. Вони допомагають безпечно та цікаво подорожувати. Проблеми є в тому, що нам бракує комунікації з місцевими жителями, з підприємцями та організаціями”,-  наголосив Сергій Підмогильний, координатор проекту “Зелені Шляхи”.

Реалізація концепції Зелених Шляхів на території Дністровського каньйону допоможе відносно швидко і без значних витрат розвинути необхідну інфраструктуру та показати місцевим громадам нові шляхи економічної активності (агросадиби, кемпінги, невеликі готелі, заклади харчування з регіональною кухнею, приватні еко- і етномузеї, пункти прокату туристичного спорядження, туристично-інформаційні центри, локальні торгові марки тощо).

Нагадаємо, що екологи б’ють на сполох – будівництво ГЕС вб’є Дністер.

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код