Гори люблять відважних і обережних. Адже бувають періоди, коли гірська погода неспокійна, бурхлива й навіть підступна. І якщо ви не обізнані із її примхами, краще не піддавайтеся спокусі вирушати в гори.
У розпал гірськолижного сезону, рятувальникам роботи не бракує.
Звісно, багатьох прикростей можна було б уникнути, якби любителі мандрівок зимовими Карпатами прислухалися до застережень рятувальників. 
Узимку, мабуть, найбільшу небезпеку в горах несуть снігові лавини. Вижити під сніговою лавиною – справжнісінька фортуна. Адже снігова маса, що зсувається з гори зі швидкістю 90-100 кілометрів за годину, спричиняється до значних руйнувань і здатна в мить забрати людське життя.
Варто пам’ятати прості правила, котрі допоможуть вижити, навіть потрапивши під лавину:
- виконуйте плавальні рухи і тримайтесь, по можливості, з краю лавини, де швидкість руху менша;
- спробуйте створити простір навколо лиця і грудної клітини у разі зупинки лавини - це допоможе вашому диханню;
- не кричіть, якщо ви виявились всередині лавини, сніг повністю поглинає звуки, а крик та безглузді рухи лише позбавлять вас сил, кисню та тепла;
- не панікуйте та не дозволяйте собі заснути;
- пам'ятайте, що вас шукають і можуть врятувати.
Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до туристів, які відпочивають у горах, суворо дотримуватися правил безпеки, обов’язково реєструватися та проходити інструктаж у гірських рятувальникыв, погоджувати з ними маршрути походів, періодично підтримувати зв`язок та у жодному разі не йти в гори за погіршення погодних умов і поганої видимості. Любителям гірських подорожей слід подбати про безпеку свого життя – це найкраща запорука того, що з вами нічого не станеться.

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код