28-29 квітня 2018 року Компанія «ПАВЛІВ & Кº» провела відкриття сезону сплавів «Дністер - 2018», який відбувся в одному з найбільших в Європі каньйонів.

Мандрувати Дністровським каньйоном треба, безумовно, по воді. Лише так можна побачити його найбільші дива й відчути себе поза цивілізацією.

Традиція сплавів у цих місцях сягає понад 70 років. Тут на відтинку близько 250 км можна зустріти понад десяток карстових печер і гротів, які знаходяться в вапняках. Шлях до них часто важко доступний, але діставшись, ви не будете розчаровані.

 

Круті скелясті береги, ліси, дика і незаймана природа, мальовничі острови, "дівочі сльози" - невеликі водоспади, що збігають по зарослих мохами скелях подарують неповторно красиве видовище. До слова, дощів влітку тут майже не буває, а весна починається на кілька тижнів раніше, ніж у довколишніх селах.
Скельні розшарування із скам'янілостями, яким по півмільярда років, приваблять кожного. Це цілий літопис створення світу.

Цього разу Компанія вибрала один із чудових маршрутів з с. Одаїв до с. Долина. Розпочали учасники із огляду одного з найкращих парадромів України. Це ідеальне місце для польотів на штучних крилах – дельтапланах і парапланах. В Одаєві не раз проводилися міжнародні чемпіонати України з пара- і дельтапланеризму. Також тут будуть проводити 20 травня 2018 року відкриття сезону парапланеризму «СВЯТО НЕБА 2018».

Після зборки катамарану та чудової кави із директором КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича" Михайлом Ковтуном ми спільно вирушили у мандри.

Дністровський регіональний ландшафтний парк створений рішенням Івано-Франківською обласною радою від 15.07.1993. на підставі рішень Тлумацької та Городенківської районних рад, характеристики природоохоронної цінності природного комплексу, є природоохоронним рекреаційним об’єктом місцевого значення і входить до складу природно-заповідного фонду України, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Наступна наша зупинка на лівому березі, в долині між пасмами лісистих пагорбів у смт. Коропець. Ця назва фігурує у документах вже з 1421 року. Містечко відоме своїм пам'ятками — дендропарком, дерев'яними церквою Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіницею, палацом графів Бадені та костелом святого Миколая, також фестивалем «Коропфест».

 

У коропці вартий уваги Палац колишнього власника цих земель, графа Станіслава Бадені (поляка італійського походження, брата Казімежа Бадені) розташований серед будівель дитячого інтернату. У палацовому парку збереглися величезні старі дерева, зокрема, екзотичні (наприклад, платани).

Палац графа Бадені

Палац у Коропці збудований у класично-синкретичному стилі з розкішними бароковими ліпними геральдичними атрибутами, серед яких між рушниць і мисливських ріжків почесне місце займає барельєф з зображенням перехрещених коси і ціпа.

Коли будете відвідувати палац графа Бадені не лякайтесь військових, яких тут дуже багато, адже це Коропецький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою. Тут діти дуже привітні та задоволенням фотографуються із туристами.

Коропецький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

На узгір'ї, де колись знаходилося поселення трипільської культури, височить костел святого Миколая. 1421 року польським королем Владиславом II Ягайлом(1351—1434) утворена фундація для будівництва у Коропці костелу. Храм був зруйнований турецько-татарськими загарбниками в 1672 році. В 1860-х роках будується та освячується новий храм святого Миколая. В 1882 році костел було консекровано. З 1944 по 1992 рік костел не діяв, 1992 року відновив діяльність, належить римо-католицькій громаді (у 2014 році ксьондз — Даріуш Пєхнік).

Народний дім «Галичина»

На центральній вулиці розташований ще один палац – колишній палац культури, нині – Народний дім «Галичина». Його оздоблення не менш пишне, ніж у панського палацу, але витримане в іншому стилі, який сьогодні зведено називати «сов-артом». Гребінь даху прикрашають дві жіночі скульптури сповнені почуттів. Вочевидь, це музи, тому їм дозволено не приховувати перса. Одна з напівоголених муз вдивляється у далечінь, прикривши очі рукою, інша – напівлежить в оточені квітів і стиглих плодів. Доповнює декор палацу барельєфна багатофігурна композиція на аттику: в одному творчому пориві тут злилися балерина, гармоніст, танцюристи-народники, комбайнер із штурвалом в руках, селянки зі снопами хліба і, судячи з пози, арфістка, в якої від арфи є лише рама. Перед фасадом встановлено великі скульптури робітника справжній секс-символ тієї епохи і колгоспниці.

Після чудової екскурсії Коропцем, смачного морозива придбаного у місцевому супермаркеті - який нас здивував, що він тут є, ми помандрували до нашого катамарану та продовжили мандрівку. Хочемо подякувати місцевим мешканцям, які привітно ставились до нас і проводили нам ознайомчі екскурсії.

Після Коропця Дністер різко повертає праворуч. Незабаром попереду з’являється небезпечний на вигляд бурхливий перекат, але його можна проходити сміливо – всюди достатньо глибоко.

Напроти села Стигла, на схилі лісистого правого берега, поміж дерев виступає мальовнича скеля із печерою. Без спорядження туди дістатися неможливо.

Продовжуючи нашу мандрівку ми підходимо до села Стінка, і з води його здалеку, на лівому березі на висоті близько п’ятнадцяти метрів над рівнем річки серед густих зарослів видніється травертинова скеля із печерою. Туди ведуть стрімкі стежки, якими не так і просто піднятися. Через печеру і далі униз по схилу протікає потічок. Вочевидь, ще у язичницькі часи цей двоярусний грот розширили використовували як святилище.

Проходячи дальше починається справжній каньйон – обидва береги Дністра тут високі, стрімкі і лісисті. Ознак населеної місцевості нема і ми приймаємо рішення заночувати на поляні, яка чудово підходить для цього, і розташована на лівому березі. Після чудової туристичної вечері, ночівлі у наметах на свіжому повітрі, ранкової кави і смачного сніданку ми помандрували до села Долина, де і закінчився наш чудовий сплав Дністром.

Якщо хочете активно провести вихідні, познайомитись з мальовничими куточками України, насолодитись унікальною природою Дністра, повеслувати і отримати заряд бадьорості і гарного настрою - сплав по Дністру це саме те що ви шукали

Більше фотографій у фотоальбомі на сторінці Facebook

Тур по Дністру можна замовити по тел.: +38 (097) 197-73-36, (050) 171-23-21

 

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код