21-22 жовтня Компанія «ПАВЛІВ & Кº» провела «Золотий» сплав на катамарані Дністром і закриттям сезону «Дністровський каньйон – 2017».

Що може бути краще вихідних на березі осіннього Дністра. Відпочинок на Дністрі так ще й в осінні місяці — найкраще джерело енергії для подальших робочих осінніх буднів, у цьому переконались всі учасники сплаву.

Сплав розпочався  із села Долина. Згадується село 1443 року в книгах галицького суду. У селі знаходиться Церква Покрови Пресвятої Богородиці, також діє народний Музей скульптора Михайла Бринського. На початку наступного села — Набережне, що на лівому березі, минаємо острівець. Далі ріка повертає вліво, де за селом, на правому березі гарні скельні відслонення.

21-22 жовтня Компанія «ПАВЛІВ & Кº» провела «Золотий» сплав на катамарані Дністром і закриттям сезону «Дністровський каньйон – 2017».

Далі Дністер робить кілька поворотів глибоким мальовничим каньйоном, який аж дух перехоплює, і наближається до села Возилів. Воно розташувалося на березі ріки і тягнеться на кілька кілометрів вгору. У нижній, давнішій, частині села подекуди можна зустріти приклади автентичної архітектури Подністров'я.

Зупинка на ніч відбулась на лівому березі за селом перед поворотом ріки вправо. Зручність місця зумовлена великими галявинами на кількох рівнях, альтанкою, каскадом водоспадів поблизу, а також чудовими краєвидами з гори Баба.

Каскади Возилівських водоспадів за красою та розмірами не поступаються Русилівським та Сокілецьким. Літом на вихідні біля водоспаду зупиняються дуже багато людей, щоб відпочити від цивілізації та помилуватися красою неповторних водограїв.

Возилівський водоспад

Учасники сплаву, які не були задіяні у приготуванні вечері, піднялися на гору Баба стежиною, що червоною ниткою стрімко тягнеться вгору. Не дивлячись на похмуру погоду, перед ними відкрився масштабний вигляд на долину Дністра з кількома його поворотами. Це одне з найвищих у каньйоні місць, висотою близько 150м. Люди внизу нагадують мурашок. З висоти гори добре видно ніби іграшковий хутір на правому березі. Літом на розпечених сонцем червоних кам'яних схилах гори Баба можна зустріти вужів та ящірок, побачити рідкісні рослини.

Панорама з гори Баба

Після чудових фотосесій на водоспаді і горі Баба, учасники смакували чудовим борщем і шашликом, який приготував досвідчений інструктор Андрій Капечук. При вечері, ті хто були на сплаві вперше ділилися враженнями від побаченого, а інші спогадами про свої проведені роки на Дністрі. Адже цього року Компанії «ПАВЛІВ & Кº» виповнюється п’ять років професійної діяльності із організації та проведення активних видів відпочинків. На таких приємних враженнях і спогадах завершився вечір і всіх чекали їхні намети та тепла, як на диво, ніч.

Приготування борщу на Дністрі

Наступний день розпочався із ранкового купання у Дністрі, а ті хто не купались, тільки спостерігали затримавши подих. А далі ранкова кава, вчорашній борщ, яєшниця і збирання плодів шипшини. Плоди шипшини мають лікувальні властивості, адже містять аскорбінову кислоту, каротиноїди, цукор, флавоноїди (кемпферол, кверцетин, ізокверцітрін), вітамін Е, органічні кислоти та інші біологічно активні речовини.

Плоди шипшини

Знову учасники взяли весла, сівши на катамаран і пройшовши кілька перших кілометрів «дикою» ділянкою ріки зі спокійною течією підійшли до травертинової скелі, утворення якої триває дотепер. Зробивши коротку зупинку. Місце нагадує земний рай: на стрімкому березі грот ховається у гущавині дерев і кущів, відкриваючи до огляду з річки звисаючі довгими «косами» мохи, по них струменями-нитками стікає вода. Щоб потрапити у грот, треба пройти під цим струменем, але від цього мало хто відмовляється: у літню спеку — це задоволення.

Водоспад Дівочі сльози

Осінній сплав Дністром

Навпроти двох скель вздовж Дністра на лівому березі однією вулицею тягнеться невелике село Монастирок, яке, ймовірно, отримало свою назву саме від другої печери. За селом біля насаджень — хрест на честь проведення у міжвоєнний період XX століття водних таборів молодіжною скаутською організацією «Пласт».

хрест на честь проведення у міжвоєнний період XX століття водних таборів молодіжною скаутською організацією «Пласт».

Здалеку видно металевий автомобільний міст, який відремонтували і почали малювати. Проїзд ним офіційно був закритий через аварійний стан.

Завершився сплав у Селі Незвисько, з правого боку річки. Село відоме багатьма археологічними пам'ятками. На території села виявлено 5 пізньопалеолітичних стоянок, поселення перших землеробів доби неоліту,трипільської культури, доби бронзи, скіфських і давньоруських часів та черняхівської культури.

Туристка Леся вперше на сплаві Дністром

Lesia Savchuk: "Просто не вистачає слів щоб передати те , що відбувається в середині тебе , в середині серця і душі ! Емоції зашкалюють ! Я провела незабутні вихідні з ЧУДОВИМИ людьми ! ! ! Неймовірні красоти Дністровського каньйону !!! ЛЮДИ !!! Як тільки весна ввійде у свої володіння : НА ДНІСТЕР !!! Не пошкодуєте ! Хлопці , а вам усім нехай завжди усміхається Сонечко ! ДЯКУЮ !!!"

Туристи, які потрапили в ці місцини вперше, ніколи не забудуть хлюпіт весла, вечірню ватру, дивовижні світанки і заходи сонця над Дністровською долиною.

  • Прес-служба
  •  Компанії «Павлів & К°»

Коментарі

Залишити коментар

Код