Пристрасні мандрівники помічають, що мозок посилено починає  працювати саме під час поїздок в невідомі краї. Про це пишуть znaj.ua

Чим небезпечна для мозку рутина

Вже не перше століття науковці попереджають: головний ворог мозку – автоматизм. Щодня виконуючи однакові дії, дотримуючись одними і тими ж маршрутами, вибираючи одноманітні розваги, ми економимо енергію мозку і запускаємо на нейронному рівні режим "дня бабака".

Нові синаптичні зв'язки

Коли ми потрапляємо в незнайому середу, наповнену новими звуками, запахами, смаками і відчуттями, наші синапси, що зв'язують нейрони і службовці для фільтрації непотрібної інформації ззовні, починають формувати нові сполуки. Чим більш насичений досвід ми переживаємо, тим більше синаптичних зв'язків утворюється в мозку і тим ширшим стає наша картина світу.

Однак для довготривалого ефекту однієї зміни декорацій недостатньо, уточнюють вчені. Аби мозок постійно формував нові синаптичні зв'язки, треба перетворювати новизну в невичерпне джерело натхнення, який включає в себе як навчання чомусь новому, так і приємні емоційні потрясіння. 

Оригінальні ідеї

Крім фізіологічних переваг, впровадження в незнайому культуру збільшує когнітивну гнучкість (здатність переключатися між ідеями) і активну генерування небанальних думок для вирішення нагальних проблем.

Розвиток емоційного інтелекту

Розібратися в заплутаній схемі міського транспорту, впоратися з ударом долі у вигляді різкого стрибка валюти і витікає крізь пальці бюджету, скласти список місць розваг на найближчий тиждень – навіть такі невеликі дзвінки в процесі подорожі вчать нас самостійності і самоконтролю. 

Зняття стресу

Згідно з дослідженнями вчених, жінки, які відпочивають менше одного разу протягом двох років, частіше страждають депресіями, більше схильні до стресів, ніж ті, хто влаштовує собі канікули не рідше двох разів на рік. 

Зниження рівня тривоги

Знайомство з особливостями життя різних країн знижує загальний рівень тривоги щодо страшних і абсурдних подій, про які ми щодня читаємо в стрічці новин. Вступаючи в контакт з чужою культурою і зустрічаючи людей іншої національності, ми починаємо помічати, що вони ведуть себе по відношенню до нас аналогічним чином. 

Коментарі

Залишити коментар

Код