Індивідуальні поїздки власним авто на природу та до інших міст мають стати справжнім трендом українського туризму після завершення карантину в Україні. Zruchno.Travel пропонує 5 небанальних маршрутів вихідного дня для автомобільного туризму, щоб з користю провести вікенд з родиною в гарних місцях та на свіжому повітрі.

Гетьманська Чернігівщина
Козелець – Чернігів – Батурин – Крути – Ніжин – Качанівка

Ця подорож, пов’язана з долями кількох українських гетьманів, перенесе вас у часи козацької звитяги, познайомить з видатними українськими родинами та зачарує провінційною атмосферою XIX століття. В Козельці відвідайте родове гніздо гетьманської родини Розумовських, де зберігся бароковий собор Різдва Богородиці з грандіозним семиярусним іконостасом. На території Чернігівського дитинця з кількома давньоруськими храмами побачите один з небагатьох у світі пам’ятників гетьману Івану Мазепі та будівлю полкової канцелярії, яку називають Будинком Мазепи. В Батурині незабутні враження гарантує дерев’яна цитадель Батуринської фортеці, Воскресенський храм-усипальня роду Розумовських, а також вишуканий палац останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Наступну зупинку рекомендуємо зробити в селі Пам’ятному поблизу Крут. Зворушливий Меморіал Героїв Крут з експозицією в старовинних залізничних вагонах розповість про героїчний бій кількох сотень київських студентів та юнкерів з російсько-більшовицькою армією Муравйова. В Ніжині обов’язково завітайте до Музею поштової станції, прогуляйтеся затишним центром, що зберіг атмосферу провінційного містечка XIX століття, та пошукайте на базарі справжні ніжинські огірки. Наостанок залиште неймовірно красивий Качанівський маєток родини Тарновських, які були поціновувачами козацьких традицій та колекціонували запорозькі реліквії.

Фото: tamtour.com.ua

Зупинитися на нічліг рекомендуємо в Батурині. Комфортні умови пропонує Центр відпочинку "Вітрила Маклая", присвячений видатному мандрівнику, вченому-етнографу, нащадку запорозьких козаків Миколі Миклухо-Маклаю, який опосередковано пов’язаний з Батурином. На території центру є ресторан, сауна, масажний кабінет, басейн, парасольки і шезлонги, мангал, барбекю, дитячий майданчик. Для проживання надаються комфортні номери вартістю від 700 гривень. У всіх номерах є телевізор, супутникове телебачення, санвузол, душ, Wi-Fi.

Шляхами Лесі Українки
Володимир-Волинський – Клевань – Луцьк – Ковель – Шацьк

Два-три дні яскравих вражень від величних замків, дрімучих лісів та прозорих озер забезпечить туристичний маршрут, пов’язаний із місцями життя і творчості видатної української письменниці Лесі Українки. Почніть з місця її народження – міста Новоград-Волинський, де працює Літературно-меморіальний музей, присвячений усій літературній родині Косачів. По дорозі до Луцька у вас буде нагода зробити селфі у найромантичнішому місці України – "Тунелі кохання" в Клевані. Крім відвідання величного замку князя Любарта з музеями книг та дзвонів, у Луцьку ви зможете продовжити знайомство з історією життя Лесі Українки у "Лесиній вітальні" луцького будинку Косачів (саме тут вона застудилася та захворіла на туберкульоз). Далі на вашому маршруті буде місто Ковель з пам’ятником Лесі в центрі, Літературно-меморіальний музей-садиба в Колодяжному та дике озеро Нечімне в Скулині, що надихнуло поетесу на створення "Лісової пісні". У фіналі буде відпочинок на березі одного з Шацьких озер, які відомі надзвичайно чистотою водою та красою навколишньої волинської природи.

Фото: location4film.com.ua

В туристичному готелі "Світязь", який належить до відомої мережі Reikartz Hotels Group, знайдете оптимальне співвідношення ціни та якості проживання. Стандартний номер на двох у ньому коштує від 650 гривень, у вартість входить сніданок за системою "‎шведський стіл", Wi-Fi, парковка.


Заміські садиби Харківщини
Бабаї – Рокитне – Люботин – Старий Мерчик – Шарівка – Володимирівка – Краснокутськ – Пархомівка

Слобожанський край славиться багатьма перлинами палацово-паркового мистецтва, найцікавіші з яких можна об’їздити буквально за один день. Почати можна з маєтка Щербініних у селищі Бабаї. На вигляд неприваблива будівля колись була красивою садибою, де любив відпочивати Григорій Сковорода. Наступною за маршрутом буде садиба Куликовських в селі Рокитне – в кінці XVIII століття вона являла собою розкішний палац, а зараз тут розміщується аграрний ліцей. Далі за планом колись неймовірна садиба Гієвка на околиці Люботина, двоповерховий палац Шидловських в селищі Старий Мерчик, розкішний “Шарівський замок” цукрозаводчика Леопольда Кеніга, який добре зберігся до наших часів, та садиба Наталівка з незвичайною Преображенською церквою в селищі Володимирівка. Завершальною локацією стане історико-художній музей з приголомшливою картинною галереєю, відомою як “сільський Ермітаж”. Вона розташований в колишній садибі графа Подгорічані в селі Пархомівка.

Фото: nv.ua

Дорогою до Рокитного можна заїхати на смачний обід в мотель “Гірка”, де працює затишне кафе домашньої кухні та літній майданчик. Також це зручне місце для нічлігу, адже вартість цілком комфортабельних номерів починається з 300 гривень. Також є сауна.


Сколівські Бескиди і Трускавець
Сколе – Урич – Дрогобич – Трускавець

Львівщина цього сезону робить ставку на на екотуризм та оздоровчий відпочинок. Базовим районом для цього стане Національний природний парк "Сколівські Бескиди". Подорож зручно розпочати з містечка Сколе. Незабаром тут відкриється новий інформаційно-екологічний центр, який стане стартовою точкою еколого-пізнавального маршруту на гору Парашка, до водоспаду Кам’янка та інших об’єктів національного парку. Далі прямуйте до Урича, щоб побачити залишки наскельного міста-фортеці Тустань. Зробивши фантастичні фото на тлі дивовижних урицьких скель, рушайте на дегустацію найправильнішої мінеральної води “Нафтуся” в курортне селище Східниця. Потім обов’язково потрібно побувати на екскурсії найстарішою в Україні Дрогобицькою солеварнею та продегустувати страви з місцевою сіллю в ресторанах Дрогобича. А найбільший вибір житла запропонує відомий бальнеологічний курорт Трускавець.

Фото: zaxid.net

Санаторно-туристичний комплекс "Трускавець 365" розташований за 500 метрів від бювету мінеральної води "Нафтуся". Тут величезний вибір номерів, які зараз пропонуються зі знижкою 30% за раннє бронювання, тож ціни стартують від 1000 гривень за двомісний номер зі сніданком за системою "шведський стіл".


Змієві вали на Київщині
Круглик – Васильків – Копачів – Трипілля

Минуло багато століть від часів існування Київської Русі, але до сьогодні на Київщині збереглися давні городища та система укріплень Змієві вали, які простяглись уздовж південних кордонів князівства. Буквально на виїзді з Києва, поруч із селом Круглик знайдете найбільш збережений фрагмент валу, який добре видно у розрізі – дорога проходить прямо крізь нього. Інший фрагмент побачите у місті Васильків. Захисний вал послужив основою для городища літописного міста Василів, закладеного Володимиром Великим у рік заснування християнства – зараз на городищі стоїть собор Антонія і Феодосія. Дорога через село Барахти вздовж Змієвих валів приведе у Копачів. Тут відтворено дитинець Древнього Києва Х–XIII століть у натуральну величину: оборонні укріплення, Михайлівські ворота, садиби городян, князівські палати. Регулярно проходять театралізовані вистави з відтворенням середньовічного життя. Звідси недалеко і до Трипілля – місця, де були вперше знайдені залишки прадавньої трипільської культури. Найкраща панорама села на березі Дніпра відкривається з Дівич-гори, де колись було слов’янське капище.

Фото: wikipedia

Вас також може зацікавити:
Як у тропіках: 5 екзотичних готелів України
Карантинні мандри: найкращі 3D-тури музеями України
Відкриті навіть у карантин! ТОП-12 аптек-музеїв України

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код