В Івано-Франківській області, на території Національного природного парку “Гуцульщина”, створили нову еколого-пізнавальну стежку “Хребтом Кормитура” протяжністю 10 кілометрів.

Про це повідомляє національний природний парк (НПП) “Гуцульщина”, пише УТК "Компас-тур".

Маршрут розглядався Комісією зі знакування туристських маршрутів (шляхів), що діє при управлінні міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА у статусі консультативно-дорадчого органу та рекомендований нею до знакування. А управління виділило кошти (в сумі 11 тис. грн.), що були передбачені на відповідні роботи у регіональній програмі розвитку туризму у 2020 р. Нагадуємо, що це вже друга екостежка прознакована на території НПП «Гуцульщина» у співпраці із Комісією та обласним управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій (перша екостежка – «Чотири дороги, прознакована у 2019 р.).
Маршрут бере початок у с. Шешори» (від центральної дороги) і слідує через заповідну річку Пістинька до полонини Росохата. Далі стежка веде до Мертвого озера, яке знаходиться практично біля самого гребеня хребта Кормитура на висоті 845 метрів н. р. м. Від Мертвого озера вздовж хребта Кормитура веде давня польська дорога. А на гребні самого хребта зустрічаються квартальні кам’яні стовпчики датовані 1936 роком із надписами L P (Las Państwowy), що означає державний ліс. Хребет Кормитура відноситься до низькогір’я Покутсько-Буковинських Карпат. Гребінь хребта є надзвичайно мальовничий і нагадує спину міфічного дракона із якої виростають кам’яні валуни та старовікові буки. Зійшовши з хребта Кормитура, можна вийти до унікальної пам’ятки природи старовікового бука, або до полонини Поліни. Завершується маршрут в центрі села Прокурава.
Протяжність маршруту – 10 км
Тривалість переходу – 5 годин
Набір висоти – 430 м
Вид маршруту (за можливим способом пересування) – пішохідний
Сезонність використання стежки - з весни до осені (стежка особливо приваблива влітку, в період діяльності полонин
Вимоги до режиму перебування на стежці - відповідають загальним вимогам дотримання техніки безпеки на природно-заповідних територіях
Схема стежки – реверсний маршрут
Призначення маршруту – пізнавальний, еколого-освітній.
Цільова аудиторія – стежка вирізняється пішохідною доступністю, а ступінь складності маршруту розрахований на сегмент досвідчених туристів з метою відпочинку, пізнання навколишнього середовища, екологічної освіти.
Окрім знакування зеленою маркою та встановлення вказівників, на маршруті здійснено благоустрій, зокрема, розчищено важкодоступний відрізок де була прокладена газотраса та інші ділянки, відновлено місток через потічок, облаштовано зону відпочинку із новою альтанкою, встановлено великий інформаційний стенд з картосхемою (розміром 100х200см) у с. Шешори на початку маршруту та такий же стенд меншого розміру у с. Прокурава (біля школи), а також еколого-освітній стенд з інформацією про хребет Кормитура, Мертве озеро, рослинний та тваринний світ довкола маршруту. Стежка наповнена, також, природо-охоронними аншлагами.
Працівники відділу рекреації НПП «Гуцульщина» щиро дякують за допомогу у створенні екостежки «Хребтом Кормитура» Василю Гутиряку – досвідченому туристу, картографу і вже другий рік поспіль нашому куратору у справі знакування маршрутів. Велика подяка за рекомендацію до маркування нашої стежки Комісії із знакування маршрутів на чолі із Григорієм Мельником. Спасибі обласним органам влади, зокрема їх представнику Віталію Передерку за сприяння у знакуванні, виділенню коштів та постійному стимулі до праці)). Нічого б ми не зробили без допомоги наших колег – господарників Парку та працівників Шешорського ПНДВ, щиро дякуємо Вам за співпрацю щодо знакування та благоустрою екостежки. Окрема подяка Volodymyr Benedychuk та Андрію Соколюку за надані чудові світлини для створення інформаційних та екоосвітніх стендів встановлених на екостежці «Хребтом Кормитура».
Сподіваємося на подальшу співпрацю щодо знакування нових туристичний маршрутів.
 
Надія Копер, заступник начальника відділу рекреації
Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код