Без їжі можна протягнути тиждень, але кому це подобається, тому ми зараз розберемо, яку саме їжу брати в похід. Дочитавши цю статтю до кінця ви будете правильно харчуватися в поході, а не є що попало!
 
Якщо перший задається питання, що брати з собою, то другий точно: «Що будемо їсти?». Походников без їжі, це взагалі не походников! Їжа та вода, це перше про що повинен думати походников, а особливо лідер або гід. Потрібно докладно подумати про їжу і не правий той, хто говорить, що в поході все що завгодно смачно до жаху, навіть вода і хліб.
 
 
Це дуже важливо, особливо якщо ви самі організовуйте похід.
 
У цій статті орієнтуємся на багатоденний похід, людей 5-9. Але це універсально для будь-якого походу.
Перш за все, це аналіз самих похідників. Буде вся їжа в одному котлі, або повна автономність всіх учасників походу, або частина відокремитися в поході. Це особливо важливо при розподілі їжі. Самому їсти краще, але важче. Бо самому необхідно розраховувати на свої сили, але їсти можна все, що душа забажає, а точніше - що візьмете в похід. Якщо їсть група, то тут справа не до смаків, їж що і всі.
 
 
Розраховуйте заздалегідь на всі дні, якщо є можливість в дорозі сходити в магазин - завдання трохи полегшитися.
 
Класифікація їжі за часом вживання:
  1. сніданок
  2. обід
  3. вечеря
Сніданок туриста - як правило, різні каші (гречана, вівсяна, рисова, крупа, мюслі). Вранці вжити якомога більше калорій і глюкози! Ранок має бути калорійне, щоб у вас був повноцінний запас сил.
Їжа: різні каші, їжа, залишена з вечері, макарони, молочні каші, шоколад і згущене молоко.
 
 
Обід - обід зазвичай готується швидко. У хід йдуть консерви (рибні, паштет) і зроблені бутерброди + чай або кава. Обід - це більше перекус, вам потрібно гарненько підкріпитися, щоб ви нормально і з запасом сил змогли пройти певну відстань до заходу, після чого зможете повечеряти.
Їжа: ковбаса, бутерброди, різні консерви, шоколад і згущене молоко.
 
 
Вечеря - основна їжа припадати саме на вечерю. Вечеряють зазвичай в уже обладнаному таборі, тому у вас вже повинен бути вогнище і час, щоб приготувати відмінний вечерю. Він повинен бути найсмачнішим і насиченим. Якщо підете спати не поївши - вночі вам буде холодно, бо енергії для вироблення тепла у вас не буде, відповідно про хороше сні можна забути.
Саме в цей час, можна блиснути кулінарними здібностями і приготувати різні супи або ті ж каші з м'ясом.
Їжа: різні супи, консерви, тушонка, м'ясо курки або шашличок, рис, плов, картопля в мундирі, смажені сосиски, сало.
 
 
P.S. Повинна бути гарячою і смачної! Не забувайте про чай.
 
 
Не треба брати
З цим розібралися, тепер скажу, що не треба брати, або не бажано.
Продукти які швидко поряться - майже всі молочні: кефір, молоко, ряжанка, сирки. Варена ковбаса, варені яйця, копчену рибу, смажену курятину, готові салати і, звичайно ж - тістечка (особливо м'які). P.S. Ви можете все це взяти з розрахунком, що з'їсте в перший же день.
Важкі продукти - картопля на жарку (беріть трохи на суп, досить 2-3 на людину, якщо у вас її буде багато - зробіть картоплю в мундирі).
Алкоголь, якщо бути точніше то - багато алкоголю. Горілка, коньяк, пиво та інші напої можете залишити вдома, вони вам не потрібні. Напитися - не мета походу, якщо ви не можете без цього - візьміть трохи, щоб у вас в поході не трапилися неприємні моменти. Припустимо трохи червоного вина. Його можна підігріти або зробити глінтвейн!
Важка упаковка - не тягати залізні і особливо скляні банки, це зайва вага! Алкоголь перелийте в пластикові пляшки.
Кількість і вибір самих продуктів залежить від потреб кінцевого споживача - самих же туристів. Розраховувати її кількість і якість можна за такими факторами:
Наявності магазину в поході - якщо ви будете проходити біля населених пунктів, то це полегшить вашу ношу, бо докупити продукти можна буде у найближчому магазині.
Смаки людей - у всіх смаки різні, хтось любить тушонку, а хтось ненавидить. Заздалегідь обговорюйте основну їжу, щоб не було неприємностей в дорозі.
Вегетаріанці - самі розумієте, що м'ясо вони не їдять, підстроюєтеся під них. Але частенько вони самі знають, що можуть їсти, запитайте у них.
Кількість людей - без коментарів.
Про домашню їжею можете трохи забути, нехай згадування гріють душу. Їжа для нас служить джерелом енергії і сил, тому потрібно підібрати збалансований набір продуктів, не забуваючи про вагу продуктів, бо тягнути все на собі доведеться.
Що треба брати і скільки
Тепер розберемося з тим, що саме брати.
В якості основи харчування в поході необхідні вуглеводи: гречка, рис, кукурудзяна, перлова крупа або макарони (краще спіральки - вони злипаються менше за інших). М'ясо в поході потрібно в невеликій кількості. Це може бути сухе, в'ялене або консервоване м'ясо. Ковбасу беріть тільки сирокопчені, запаяну в вакуумній упаковці. Консерви: паштет, різна риба, кукурудза, тушенночное м'ясо. Не забудьте про сіль, цибуля, часник і спеції!
Уявляю невеликий тижневий список їжі з розрахунком на одну людину.
 
Гречка, макарони, рис і інша крупа (близько 1 кг),
М'ясо, риба (200 г, якщо сухе, то 100 г),
Сушені овочі і гриби (300 г),
Мюслі (300 г),
Горіхи і сухофрукти (300 г),
Чай або кава,
Солодощі (цукати, козинаки, халва, печиво, льодяники, шоколад),
Спеції та сіль.
До цього списку можна додати:
 
Картоплю - виключно в суп (якщо не лінь нести - можна на пожарку або в мундирі)
Паштет (3 консерви)
Хліб (2 буханки вистачить)
Лимон (1 шт)
Часник (одну головку)
Класно брати різні смаколики до чаю! Їх по різному називають: «вкусняшки», «ніштяшкі», але сенс один - смачна їжа до чаю. Їжею в поході це не назвеш, але різні солодощі: печиво, козинаки, халва, шоколад, вафлі, шоколадні цукерки піднімають настрій і додають сили (глюкоза)! Не забувайте про льодяники. У поїзді, машині вас не закачає, і в дорозі додадуть трохи сил.
Порада: заздалегідь розподіліть їжу по днях, щоб все було розписано, а самі їжу розділіть на порції (один день - одна порція) і роздайте кожному.
 
Частенько у стоянок немає дров для вогнища або дощ іде, чи ви йдете по території заповідника, де розпалювати багаття неможна. У цих випадках в нагоді газовий пальник. Зараз вибір пальників дуже великий і завжди можна вибрати собі оптимальний варіант. Добре, якщо до вашого пальнику підходять балони різних фірм, так практичніше. Газового балона на 300 мл вистачить на тиждень.
 
 
Важливо: ніколи не залишайте їжу без нагляду! Увечері покладіть їжу в пакети і підвісьте на дерево від комах і звірів. Переконайтеся, що їжа надійно захищена від дощу і роси.
Пару слів про одноденне поході.
Брати їжу в одноденних похід простіше ніж, здається, потрібно тільки дві речі: «ништяки» і «перекус». Про ништяки ви вже знаєте, а перекус - бутерброди, консерви. Тобто їжа, для того, щоб трохи підкріпитися в дорозі і ніякої магії
 
Ще пару моментів:
Воду брати краще якомога чистішу і завжди доводити її до кипіння.
У вогонь не кидайте металеві предмети (банки з під консервів), вологі гілки, листя, тільки сухі дерева. Дим може забарвити ваш казанок і зробити смак їжі їдким, що мало вас обрадує.
Кращий посуд для походу - з нержавіючої сталі.
Список необхідного загального спорядження:
  • Котел великий для супу
  • Котел малий для чаю
  • черпак
  • Дошка обробна
  • Ніж (1-2)
  • Набір для миття посуду (гель, губка)
  • Сковорідка або жаровня (підійде металева тарілка)
До висновку статті: вибрати в похід їжу простіше, ніж вам здається. Потрібно трохи підключити голову і подивитися на ваші куплені продукти. Подумати про те, коли ви будете їсти, скільки людей і яка цінність продукту!
 
ДЖЕРЕЛО: TRAMP SPORT
Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код