10 пам’ятників, які варто побачити на власні очі Є Україна туристична, про яку знають усі, і є та, про яку не знає майже ніхто. Приміром, у багатьох українців є фото з київським «Їжачком у тумані» або на «12-му стільці» в Одесі. Але є пам’ятники, про які відомо лише місцевим жителям та найзавзятішим мандрівникам.
6 наймістичніших замків Західної України. ФОТО 6 наймістичніших замків Західної України. Моторошні історії кам’яних стін та загублених життів. Містичний туризм стає популярнішим з кожним роком. Тих, які хочуть заглянути крізь шпарину потойбіччя, чи зустрітись віч-на-віч з давно померлою князівною, значно більше за тих, хто боїться прогулюватись будинками з привидами.
Цікаві факти про Українські Карпати Найвище розташований населений пункт – село Випчина Чернівецької області розташований на висоті 1100 м над р.м.
10 українських музеїв просто неба, які варто відвідати взимку Зима – чудова пора, щоб завітати в одне із старовинних українських сіл, де все виглядає так, як двісті років тому. Це скансени – живі музеї просто неба, яких в Україні налічується більше десятка. Тут бережуть багатовікову спадщину традицій зимових календарних свят краю, джерел автентичного фольклору у йорданських піснях, колядках, щедрівках, у маланковому дійстві, танцях, народному музикуванні, костюмах, етнографічній атрибутиці, народних ремеслах…
10 кращих парків України для прогулянок на вихідних Якщо місто набридло, завжди можна з’їздити на день-два в один з найкрасивіших парків.
10 мальовничих містечок Східної Галичини На північ від Карпатських гір, у долинах річок Дністра, Західного Бугу і Сяну лежить мальовнича українська Галичина. Розшита намистами горобини і калини, окутана в тоненьку павутину струмочків та річок, вона потопає у багряно-зелених шовках полів, узлісь, пагорбів та долин. Чепурні села рум’яніють спілими яблуками та виноградом. А древні та сучасні містечка мріють під ласкавим сонцем, гріючи дахи колоритних будиночків, поміж якими гострими вежами тягнуться у небо годинникові ратуші. Бруківку на ринкових площах вже замітає почервоніле листя. Галичина проводжає осінь.
Наддністрянська Швейцарія Це село на Городенківщині може похвалитися не лише Дністром, який біля Незвиська робить півколо, таку собі мальовничу підкову. Є тут і свої гори: Біла, Червона, Ксьондська. Тож місцеві люди кажуть, що у них Малі Карпати.
20 місць в Україні, про які треба знати кожному туристу З повсюдним проникненням інтернету інформація про багатства нашої України зростає і поширюється серед українців. Багато хто і досі не знає, які цікавинки у нас є: незвичні місця або нема кому піарити, або люди просто не уявляють, що з поїздок по Україні теж можна привезти безліч світлин для Інстаграму або показати родичам.
Дрогобицький солевиварювальний завод Ще в добу Київської Русі (Х-ХIII ст.) Дрогобич був відомий як центр солеварної промисловості Прикарпаття і відігравав важливу роль в економічному і культурному житті західноукраїнських земель. Автор Києво-Печерського Патерика в 1097 році записав, що як тільки припинився довіз солі з Галицької і Перемишльської земель, то "не бисть солі по всій Руській землі". А дрогобицькі солеварні здавна були найбільшими в Перемишльському князівстві. Техніка солеварного виробництва тут досягла високого на свій час рівня. Недарма в Дрогобичі протягом багатьох віків, навіть у XVIII ст., продовжували виварювати сіль у кованих "черінях" і формувати її в конічні грудки (головажні, пізніше топки) за способом, що виник ще в часи Київської Русі.
Містичні древні святилища. 13 нерозгаданих культових комплексів, знайдених на території України Забуті боги… Кам’яні ідоли, велетенські жертовники, дерев’яні статуї і химерні споруди. Колись люди вірили їм, жили ними. А потім забули, покинули. Піски часу засипали істини, релігії, і самих людей… Лише їхні сліди, залишені навічно на кам’яних тілах землі повертаються до нас, то тут, то там визираючи із недр древньої історії.
25 унікальних куточків України, створених природою та людиною Для того, щоб зануритися в світ природних та архітектурних чудес, не обов'язково їхати кудись далеко. У нашій країні є сотні дивовижних пам'яток, створених людиною і природою. Більшість з них неймовірно красиві, інші - містично привабливі, треті - володіють багатющою історією. Ми підібрали для вас 25 найбільш унікальних з них.
Терношорське скельне святилище в Карпатах Каміння було першим природним довговічним матеріалом, на якому люди почали вибивати найважливіші знання, а в стародавні часи вони були пов’язані з культом. Каміння зберігало інформацію впродовж сотень і тисяч років, воно стало своєрідним першим архівом в історії людства.Т радиція висікання на каменях сакральних символів і знаків була поширена в різних реґіонах планети і тривала від епохи палеоліту до середньовіччя. На сьогоднішній день культові камені в Україні загалом, і в Карпатах особливо, залишаються найменш вивченою групою пам’яток попри те, що їхнє обстеження почалося ще в ХІХст.
Топ-7 місць сили в Україні Щоб потрапити в так звані місця сили, багато хто їде за тридев’ять земель — у Стоунхендж, на Тибет, до пірамід у Гізі, на острів Пасхи, Алтай і Байкал. Але мало хто знає, що отримувати енергію від природи чи космосу можна і набагато ближче — в Україні, де є, можливо, трохи менше розкручені, але відомі своїми чудесами енергетичні зони.
Tустань – наскельне місто-фортеця Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах) і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».
40+ найгарніших водоспадів України (фото) Наші водоспади не можуть похизуватися рекордною висотою або об’ємом падаючої води, а щоб дістатися до деяких, потрібно бути дуже рішуче налаштованим, але кожен з них вартий того.
Невідомі водойми України Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти. Там завжди багатолюдно і часто не проштовхнутися. Приємно, що Україна все ще може похвалитися віддаленими куточками, надійно захованими від чужих очей, тому давайте помандруємо.
Подільські Товтри Подільські Товтри – найбільший національний парк України і справжнє диво природи.
Палац графів Реїв Мало хто знає, що в с. Приозерному Рогатинського району Івано-Франківської області стоїть палац ХVІІІ-ХІХ ст., що позитивно вражає своїм зовнішнім видом глядача.
Старунський грязьовий вулкан Старунський грязьовий вулкан знаходиться в с. Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області. Геологічна пам’ятка природи - єдиний і унікальний не тільки у Карпатському регіоні, але й в світі. Своїм виникненням він зобов’язаний насамперед людям. Понад століття тому тут почали розробляти нафтові та озокеритні родовища. Ґрунтові води, насичені киснем, тепер проникають углиб землі на тисячу метрів, викликають окислення нафти, що й дає той приплив теплової енергії, яка живить вулкан.
Одеса – підземна Якщо підняти Одесу, то під низом ми побачимо численні ходи на кілька тисяч кілометрів, які будуть радше нагадувати ходи великого мурашнику, ніж сліди розумної людської діяльності. У цих ходах, проводили свої обряди масони, проводили свої «схеми» контрабандисти і ховались від світла, чекаючи на ніч – злочинці. Тут ховались ті, хто шукав прихистку від того, хто правив нагорі.