25 унікальних куточків України, створених природою та людиною
Для того, щоб зануритися в світ природних та архітектурних чудес, не обов'язково їхати кудись далеко. У нашій країні є сотні дивовижних пам'яток, створених людиною і природою. Більшість з них неймовірно красиві, інші - містично привабливі, треті - володіють багатющою історією. Ми підібрали для вас 25 найбільш унікальних з них.
Терношорське скельне святилище в Карпатах
Каміння було першим природним довговічним матеріалом, на якому люди почали вибивати найважливіші знання, а в стародавні часи вони були пов’язані з культом. Каміння зберігало інформацію впродовж сотень і тисяч років, воно стало своєрідним першим архівом в історії людства.Т радиція висікання на каменях сакральних символів і знаків була поширена в різних реґіонах планети і тривала від епохи палеоліту до середньовіччя. На сьогоднішній день культові камені в Україні загалом, і в Карпатах особливо, залишаються найменш вивченою групою пам’яток попри те, що їхнє обстеження почалося ще в ХІХст.
Топ-7 місць сили в Україні
Щоб потрапити в так звані місця сили, багато хто їде за тридев’ять земель — у Стоунхендж, на Тибет, до пірамід у Гізі, на острів Пасхи, Алтай і Байкал. Але мало хто знає, що отримувати енергію від природи чи космосу можна і набагато ближче — в Україні, де є, можливо, трохи менше розкручені, але відомі своїми чудесами енергетичні зони.
Tустань – наскельне місто-фортеця
Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах) і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».
40+ найгарніших водоспадів України (фото)
Наші водоспади не можуть похизуватися рекордною висотою або об’ємом падаючої води, а щоб дістатися до деяких, потрібно бути дуже рішуче налаштованим, але кожен з них вартий того.
Невідомі водойми України
Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти. Там завжди багатолюдно і часто не проштовхнутися. Приємно, що Україна все ще може похвалитися віддаленими куточками, надійно захованими від чужих очей, тому давайте помандруємо.
Палац графів Реїв
Мало хто знає, що в с. Приозерному Рогатинського району Івано-Франківської області стоїть палац ХVІІІ-ХІХ ст., що позитивно вражає своїм зовнішнім видом глядача.
Старунський грязьовий вулкан
Старунський грязьовий вулкан знаходиться в с. Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області. Геологічна пам’ятка природи - єдиний і унікальний не тільки у Карпатському регіоні, але й в світі. Своїм виникненням він зобов’язаний насамперед людям. Понад століття тому тут почали розробляти нафтові та озокеритні родовища. Ґрунтові води, насичені киснем, тепер проникають углиб землі на тисячу метрів, викликають окислення нафти, що й дає той приплив теплової енергії, яка живить вулкан.
Одеса – підземна
Якщо підняти Одесу, то під низом ми побачимо численні ходи на кілька тисяч кілометрів, які будуть радше нагадувати ходи великого мурашнику, ніж сліди розумної людської діяльності. У цих ходах, проводили свої обряди масони, проводили свої «схеми» контрабандисти і ховались від світла, чекаючи на ніч – злочинці. Тут ховались ті, хто шукав прихистку від того, хто правив нагорі.
Водоспади Карпат
Неймовірною красою та незбагненною потугою гірської стихії наділяють карпатські водоспади довкілля. Могутнім нестихаючим покликом лине їхній гуркіт на довгі відстані, справляючи на чужинців незабутнє враження, відлякує непрошених і заспокоює силою власної грандіозності втаємничених. Так, на тих, хто віднайшов сюди стежину, чекає неймовірне задоволення; і вже не відпустить їх вода, а то й поманить у глибочінь спіненої невідомості. Карпатські ріки утворили силою виснажливих і довгих пошукувань стихії низку прегарних водоспадів, далебі не таких високих, як у світі, зате не обділених красою.
Загадкове Чуфут-Кале – місто-привид у горах Криму
Тут вже багато років ніхто не живе. Останні люди покинули місто ще вкінці позаминулого століття. Залишивши навічно безлюдними вулиці, свої кенаси і мавзолеї. Тепер у висічених в скелі домах хіба витають легенди та переказані з уст в уста історії. Про колишню могутність і велич печерного Чуфут-Кале – міста-фортеці, міста-темниці та міста скарбів. А ще – про дві найцінніших коштовності, заховані у надрах скель древнього Чуфут-Кале – воду і золото.
АНГЕЛІВСЬКА ДОМНИЦЯ
Доменна піч в урочищі «Ангелів», що на території Рожнятівського району Івано-Франківської області, – єдина в Україні пам’ятка старовинної культури виробництва ХІХ ст., що збережена у придатному для реставрації стані.
Урочище Прийма
Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища, зокрема його печери.
Топ-5 неповторних заповідників України
Важко жити в мегаполісі. Бетонні джунглі пожирають тебе день у день, а жалюгідні міські скверики тільки підкреслюють, що потрібно вирватися хоча б на вихідні. Але краще, звичайно, у відпустку.
11 найкрасивіших дендропарків України
Ми знаємо, що найкращий художник, скульптор і архітектор — це природа. Вона створює неймовірної краси ландшафти, фігури, форми і кольори. А ми можемо, оглядаючись на ці шедеври, створювати оазиси природи у себе вдома. І часто серед великих кам’яних міст вони — наче острівки гармонії та спокою, наче куточки земного раю, куди хочеться повертатись щоразу, аби почерпнути душевного спокою.
Скелі Довбуша
Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи. Розташована поблизу селаБубнища (Болехівська міськрада, Івано-Франківська область), в урочищі Бубнище, на території створеного 1996року Поляницького регіонального парку.