Музей ретро-автомобілів «Фаетон», Запоріжжя Музей ретро-автомобілів «Фаетон», Запоріжжя Музей ретро-автомобілів «Фаетон» – це приватний та єдиний настільки великий заклад подібного типу в Україні. Розташований у Запоріжжі. Загалом музей станом на 2018 рік вміщує понад 150 екземплярів ретротехніки. Окрім автомобілів та мотоциклів, тут представлені рідкісні в наш час зразки бойової воєнної техніки. Деякі з них справні й використовуються в різноманітних історичних реконструкціях. 
Центр спадщини Вигодської вузькоколійки Центр спадщини Вигодської вузькоколійки Найстаріша  вузькоколійна  залізниця  України  у  мальовничому  осередку  Карпат,  Західних Горганах,  сама по  собі є унікальним  приводом, щоб відвідати Вигоду та місцевість   навколо,  пізнати  місцеву  природу та культуру й насолодитися активним  відпочинком.
Музей Дідова Аптека «Дідова Аптека» - новий музей, яким збагатилося відоме гуцульське село Криворівня. «Дідова Аптека» має дуже зручне розташування біля центральної дороги на березі річки Чорний Черемош. Поруч – Франкова скеля та франкова криниця.
Етнографічний музей Калущини В приміщенні ВПУ № 7, що по вулиціБ.Хмельницького,78 працює музей “Етнографічний музей Калущини". Він був відкритий 8 вересня 1994 року. Засновником і першим завідувачем музею був викладач училища Сердюк Валерій Петрович, який організував пошукову роботу учнів і викладачів училища упродовж багатьох років. Фонди музею зібрані стараннями учнів та викладачів училища. В музеї зібрано і систематизовано етнографічні колекції із речових пам’яток матеріальної культури Бойківщини і Прикарпаття XІX поч. XX ст.
Музей Старожитностей у Калуші У підвалі найстарішої школи міста Калуша — ЗОШ №1 — діє перший у місті Музей Старожитностей та історії школи. Чи не найціннішим експонатом є рояль одного з віденських салонів 1862 року, на якому, з великою імовірністю, грав знаменитий Фредерік Шопен. Усі експонати музею збирав відомий у місті вчитель музичного мистецтва Михайло Гніздовський.
Музей Олекси Довбуша Музей в селі Патлань, присвячений руху опришків, був створений 1975 року місцевим жителем Михайлом  Дідишиним. Три століття тому біля цього будинку загинув Олекса Довбуш.
Від сексу до праски: найбільш незвичайні музеї України (ФОТО) Майже в кожному місті України знайдеться місце, де зберігають історію та культурні цінності народу – музей. Але є в нашій країні унікальні музеї, які допомагають по-іншому поглянути на традиції, культуру та побут. Або навіть шокують...
Меморіальний музей національно-визвольного руху «Калуська в’язниця» У перші роки проголошення незалежності України товариством «Меморіал» за допомогою інших патріотичних організацій здійснено багато перезахоронень жертв репресій комуністичного режиму. Неодноразово велись пошуки підвальних приміщень в теперішньому головному корпусі музичної школи, де колись відбувались допити повстанців.
Музей гуцульської магії На Прикарпатті, у місті Верховина відкрили Музей гуцульської магії. Тож тепер усі охочі можуть дізнатись про уміння карпатських мольфарів і знахарів розігнати хмари, припинити дощ чи, до прикладу, вилікувати рак настоянкою з гадюки.
Музей Калущини Рішення про створення в Калуші історико-краєзнавчого музею було прийняте Калуською міською Радою 3 грудня 1992 року. Музей розпочав роботу в грудні 1997 року в будівлі, яка є пам'яткою архітектури і до 1939 року належала єврейській громаді міста.
Музей - оселя родини Івана Франка Приміщення збудоване в 1935 р. сином брата Івана Франка - Омеляном Франком. В музеї-оселі відкрито чотири кімнати. Перша кімната розповідає про життєвий і творчий шлях І. Франка.
Історико-меморіальний музей Степана Бандери Історико-меморіальний музей Степана Бандери Історико-меморіальний музей Степана Бандери, який знаходиться на Калущині в с. Старий Угринів, присвячений особистості, іменем якої називався національно-визвольний рух 1940-50-х років ХХ століття за побудову та утвердження української держави. Це ім’я було синонімом борця, гідного і відданого патріота своєї Батьківщини, готового до самопожертви задля осягнення високої мети.
Народний музей історії та трудової слави Народний музей історії і трудової слави ЗАТ «Лукор» і ТОВ «Карпатнафтохім». Одночасно з розвитком хімічної промисловості на Прикарпатті в 50-60-ті роки XX ст. почався інтенсивний розвиток старовинного міста Калуш, на околицях якого залягають великі запаси полімінеральних руд.