Народний музей історії і трудової слави ЗАТ «Лукор» і ТОВ «Карпатнафтохім». Одночасно з розвитком хімічної промисловості на Прикарпатті в 50-60-ті роки XX ст. почався інтенсивний розвиток старовинного міста Калуш, на околицях якого залягають великі запаси полімінеральних руд.

Спорудження та експлуатація сучасних підприємств, праця багатотисячного трудового колективу сприяли тому, що Калуш сьогодні знають в багатьох країнах світу.

Трудовий колектив теперішнього підприємства з великою пошаною ставиться до праці своїх попередників і розуміє, що знання минулого допомагає осмислити сучасне і передбачити майбутнє, що найсильніший вплив на розум і почуття людей залишають речові пам’ятки. Наявність історичних документів, книг, фотографій про минуле та історію розвитку солеварень Калуша і бажання ентузіастів зберегти історичні цінності дали змогу в березні 1976року відкрити музей історії і трудової слави підприємства в одному із залів Палацу культури «Мінерал».

У 1978 році Міністерством культури України музею присвоєно почесне звання «Народний».

Профіль музею історичний. В його залах виставлено більше 600 експонатів про історію підприємства і життя його трудового колективу. Експозиції музею - це історія розвитку гірничої і хімічної промисловості в Калуші, історія діяльності підприємства і розвитку соціальної інфраструктури навколо нього, розвитку міжнародних зв’язків та розлога інформація про кращих людей підприємства. Тут коротко представлена історія нашої держави ще з часів заснування Київської русі (ІХ-ХІІ ст.) і до сьогодення. На огляд виставлені зразки калійних руд, продукції, оригінали і копії історичних документів, фотографії, вітчизняні та міжнародні нагороди підприємства.

Нова сторінка історій підприємства відкрилася у 2000 році, коли на базі нафтохімічного комплексу ВАТ «Оріана» і за участю інвестора-компанії «ЛУКОЙЛ-Нафтохім» створено ЗАТ «ЛУКОР». Історичний період діяльності ЛУКОРу ознаменований значними досягненнями у розвитку виробництва та соціальної сфери. Про це розповідають окремі експозиційні стенди розвитку і досягнень НК «ЛУКЙЛ», ЗАТ «ЛУКОЙЛ-Нафтохім», ЗАТ «ЛУКОР» і зовсім молодого підприємства - ТОВ «Карпатнафтохім», яке створене на базі ЛУКОРу і за участю компанії «ЛУКОЙЛ-Нафтохім».

В музеї відбуваються різноманітні заходи для працівників підприємства, зустрічі з ветеранами праці, експонуються виставки художніх робіт і презентуються книги, авторами яких є працівники товариства і мешканці міста.

Частими відвідувачами музею є учні шкіл, технікуму, гімназії, калушани та гості міста.

Адрeса:

Палац культури «Мінерал», 
вул. Чорновола, 20, 
м. Калуш,
Івано-Франківська обл.

Коментарі

Залишити коментар

Код