Музей весілля

Хочете перенестися на століття назад і взяти участь в українському весіллі? Тоді вам на Полтавщину в село Великі Будища, де є єдиний в Україні народний музей весілля. На відміну від звичайного музею зі скляними вітринами, всі експонати тут можна чіпати руками. А в печі печуть найсправжнісінькі пироги. І весілля проводяться тут справжні: зі стравами української кухні, самогоном і старовинними обрядами, які проводить народний ансамбль «Берегиня». Все дійство триває півтори години. Туристи можуть бути на весіллі в ролі гостей.

Найцінніший експонат музею – весільна сукня 1926 року, у якій виходила заміж мешканка села. Є і скриня з приданим, де зберігається дюжина сорочок і 40 рушників.

Час роботи: за домовленістю, організовуються екскурсійні тури.

Як дістатися: з Полтави до Великих Будищ ходять автобуси. Своїм транспортом їхати в бік Диканьки і звідти до Великих Будищ.

Вартість: за домовленістю.


Музей сексу

Зіграли весілля – що ж, тепер настав час перейти до сексу. У Харкові є музей сексу і сексуальних культур світу. Дарма хихикаєте: науково-просвітницький музей, між іншим, єдиний у Східній Європі! Тут запропонують екскурсії для різних вікових груп, спеціальний зал – для статевого виховання підлітків. Екскурсії проводять наукові співробітники. Інші експонати – це 18+, і дітям їх не показують. Мабуть, це найнезвичайніший музей у Харкові.

У музеї в 12 тематичних залах представлені сексуальні культури світу (від Японії до Європи). Є зал, де можна дізнатися про «інтимні» відносини тварин.

Час роботи: у всі дні, крім понеділка, з 11:00 до 19:00.

Як дістатися: музей розташований на вул. Маяковського, 5 (вхід в арку). Їхати маршруткою або автобусом до зупинки «Вулиця Сумська».

Вартість: квиток з екскурсією для дорослого 40 грн, студентам – 25 грн.

Музей сновидінь

Розгадати значення ваших снів допоможуть у музеї сновидінь. При цьому навіть не обов'язково туди приходити: можна просто відкрити скриню сновидінь на його сайті, пройшовши реєстрацію. Потім розповісти в короткому есе свій сон і «підглядати» чужі сни (анонімні, звичайно). Повідавши сон, ви зможете дізнатися його значення від сновидців – співробітників музею.

Музей сновидінь – це творчий проект і дуже незвичайний музей Києва. Якщо ви не боїтеся оголити свої приховані страхи і переживання – вам сюди. Працює кабінет психоаналізу.

Крім того, тут проводять майстер-класи з мистецтва, лекції. Можна поспілкуватися з цікавими людьми.

Час роботи: залежно від проведення заходів, дізнатися про них можна на сайті музею.

Як дістатися: м. Київ, метро до станції «Дружба народів», звідти пішки до вул. Чигоріна, 55.

Вартість: ціна квитка на захід. 

Музей ідей

Ще один творчий проект – це Музей ідей у Львові. Він розташований в будівлі монастиря 17 століття і являє собою арт-простір, де є місце для будь-яких ідей у мистецтві. Проводяться виставки живопису, концерти імпровізованої музики. Тут же знаходиться магазин авторського скла і ресторан.

Час роботи: у будні з 10:00 до 19:00, у вихідні – з 12:00 до 19:00.

Як дістатися: музей знаходиться на вул. Валовій, 18, можна пройти пішки від центру Львова – площі Ринок.

Вартість: вхід вільний.


Музей «Експериментаріум»

Хочете побути дослідником? Тоді вам – сюди! У київському музеї популярної науки і техніки «Експериментаріум» експонати не тільки можна, але й потрібно чіпати руками. Ви зможете, подібно богові, «метати» блискавки – створювати їх, запустити хмаринку або відправити в політ магніт. Можете загубитися в дзеркальному або лазерному лабіринті і дізнатися про таємниці води. Це найкраще місце для вивчення законів фізики, так що школярам буде особливо цікаво!

Час роботи: вівторок – п'ятниця з 9:30 до 19:00, вихідні дні та свята – з 10:00 до 20:00, по понеділках музей закритий.

Як дістатися: до станції метро «Контрактова площа», потім по підземному переходу до вул. Верхній Вал, 2А.

Вартість: дорослим – 145 грн у вихідні дні, 120 грн в будні; дітям до 3 років – безкоштовно, з 3 до 16 років – 125 у вихідні дні і 105 в будні. Діють сімейні знижки.

Музей космонавтики та уфології

Харківський планетарій став музеєм космонавтики і уфології. Космонавтикою, мабуть, нікого особливо не здивуєш, хоча напевно цікаво буде поглянути на космічні пейзажі. А інформація про прибульців завжди приваблює, навіть якщо викликає сумніви.

У харківському музеї можна дізнатися про аномальні зони планети, побачити художню галерею «прибульців» – фігури інопланетян, фото НЛО і макети літаючих тарілок, зроблені за свідченнями очевидців. А НЛО над Харковом в 2008 році бачили тисячі жителів! Так говорить сайт музею.

Час роботи: музей відкритий у вихідні дні з 10:00 до 17:00, екскурсії о 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, в будні дні на замовлення груп.

Як дістатися: їхати до станції метро «Історичний музей», звідти пішки до пер. Кравцова, 15, поряд з книжковим ринком.

Вартість: вхід до музею – 10 грн, ціни на тематичні екскурсії встановлюються окремо.

Музей звуку

У цьому одеському музеї звуку ви можете почути голоси і музику з далекого минулого. Зібрана унікальна колекція звукової апаратури: від музичної скриньки до просунутого плеєра, причому все це – у робочому стані. Послухаєте вінілові платівки, побачите, як працюють грамофон і патефон, касетні і бобінний магнітофони з магнітною стрічкою, радянські радіоли. Подивитеся на мікрофон Утьосова і мікрофони партійних вождів СРСР.

Час роботи: з вівторка по суботу з 13:00 до 18:00, неділя та понеділок – вихідні.

Як дістатися: музей знаходиться на вул. Дворянській, 25, їхати маршрутками № 175, 185, 127, 242 від залізничного вокзалу до зупинки «Вулиця Шевченка».

Вартість: безкоштовно.

Музей дзвонів

У Луцькому замку князя Любарта, башти Владича, розташувався єдиний в Україні музей дзвонів. Тут зібрано понад 90 дзвонів 17–19 століть, які звозили із закритих церков. Найстарішому дзвону перевалило за 350 років. Є і дзвони, що вживалися в побутових сферах: пожежники, залізничні, поштові, річкової пристані. А також царські бубонці, дзвін яких на трійці коней був чутний за квартал.

Час роботи: з 10:00 до 19:00 щодня, у зимовий час до 17:00.

Як дістатися: від залізничного вокзалу до вул. Кафедральна, 1А, де розташований замок Любарта, ходять маршрутки № 4, 4А, 8.

Вартість: входить до ціни квитка в замок – 10 грн.

Музей сірників

Цей музей створив у Харкові ентузіаст-колекціонер Володимир Лінивий. Тут представлено більше тисячі сірникових коробок, в основному 20 століття. За ними можна вивчати історію. На них і фото акторів, і мода радянських часів, і пам'ятки. А також більше 6000 сірникових етикеток – раніше картинки не друкували на коробках, а наклеювали. Є сірники з інших країн, сувенірні екземпляри.

Час роботи: з 9:00 до 18:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: від ж/д вокзалу на трамваї № 20 до зупинки «Проїзд Рогатинський» або маршрутками № 221э, 278э. Музей знаходиться на вул. Кутовий, 3.

Вартість: коробка сірників (якщо у вас нічого цікавого немає – безкоштовно).

Музей води

У цьому музеї можна розширити свої знання про воду і поекспериментувати з нею: наприклад, надути величезну мильну бульбашку, і навіть опинитися всередині неї. Або лопатою прокласти русло річки. А ще поспостерігати справжню зливу з грозою в мініатюрі, фонтани і життя в акваріумах.

Водно-просвітницький центр – симпатична будівля в Хрещатому парку, це одна із старих водонапірних башт. Так що ви дізнаєтеся історію київського водопроводу.

Час роботи: по середах, четвергах, п'ятницях з 10:00 до 16:00, субота, неділя – з 10:00 до 17:00. З травня по вересень час роботи на годину довше.

Як дістатися: до станції метро «Майдан Незалежності», звідти пішки в бік Європейської площі та Хрещатого парку. Музей знаходиться на вул. Грушевсого 1В.

Вартість: 40 грн квиток для дорослого, 30 грн дитячий, діти до 6 років безкоштовно.

Музей каналізації

Якщо є музей води, чому б не бути музею каналізації? І такий музей теж відкрив у столиці «Київводоканал». Тут пропонують ознайомитися із системами водовідведення: від Римської імперії до нашого часу. Адже з розвитку каналізації можна судити про розвиток цивілізації в цілому. Окрема експозиція присвячена водовідведенню у столиці. Ви побачите труби, різні люки, інструменти, якими користувалися сантехніки, зразки сучасного обладнання.

Час роботи: за попереднім записом.

Як дістатися: музей знаходиться за адресою вул. Харківське шосе, 50А. На метро до станції «Дарниця», потім маршруткою № 45 до зупинки «Інститут хімії».

Вартість: безкоштовно.

Музей історії туалету

Мабуть, це один з найбільш сміливих музеїв. І, до речі, єдиний у своєму роді в Східній Європі. Ви побачите і дізнаєтеся те, про що зазвичай соромляться говорити вголос: як справляли нужду в різні часи та епохи. Наприклад, стародавні римляни були неймовірними чепурунами, чого не скажеш про середньовічний Париж, де вміст нічних горщиків виливали прямо з вікон. По суті, музей туалету – це історія гігієни. Серед експонатів – макети давніх туалетів, нічні вази і колекція сувенірів на туалетний тему.

Час роботи: щодня з 10:00 до 18:00.

Як дістатися: музей розташований на вул. Рибальській, 22 в старій вежі 19 століття. На метро до станції «Кловська».

Вартість: дорослим 25 грн; дітям, студентам, пенсіонерам – 10 грн.


Музей праски

Музею праски ще не виповнилося і двох років. Тут зібрано понад 300 експонатів – праски на вугіллі і ті, які потрібно було нагрівати на плиті, і більш сучасні електричні побратими. А ще раніше користувалися дерев'яним пристосуванням з ручкою – рубелем. Багато експонатів музею купувалися на барахолках. Є праски, які важать до 10 кг – такий прилад вимагав чималих зусиль у поводженні з ним. А є й мініатюрні прасочки – були навіть 10-грамові. Вони призначалися для комірців і рюшів. Найменша праска в колекції важить 100 г і поміщається на долоні.

Час роботи: щодня з 9:00 15:00.

Як дістатися: музей праски знаходиться в Запоріжжі при кінному театрі козаків на острові Хортиця, вул. Заповідна, 23. Їхати від залізничного вокзалу-1 автобусами № 55, 56, від залізничного вокзалу-2 автобусом № 92.

Вартість: квиток 10 грн.

Музей контрабанди

Портова Одеса здавна мала славу торгового міста, а в цьому випадку завжди виникає спокуса провезти товар і не заплатити мито. Одеські контрабандисти завжди були винахідливі і виверткі. Про те, на які виверти вони йшли, ви можете дізнатися, відвідавши музей контрабанди. Сигарети провозили в схованках автомобілів: пустотах у дверях або другому бензобаку. Коштовності ховали в підборах жіночого взуття, порожнистих тростинах, і навіть авторучках. Ви побачите безліч інших хитрих схованок з арсеналу контрабандистів різних часів. Експонати в музеї справжні.

Час роботи: з 11:00 до 20:00 щодня.

Як дістатися: музей знаходиться в центрі міста, на вул. Катерининській, 6. Від залізничного вокзалу їхати маршрутками № 217–220 до зупинки «Дерибасівська».

Вартість: квиток 40 грн.

Музей непотрібних речей

Навіть у смітті можна знайти романтику. У Києві є музей вторсировини, або музей непотрібних речей. Що тільки не викидають люди! Часом непотрібні речі виявляються цінними з точки зору історії. Родзинка колекції – порцеляновий сервіз в ідеальному стані, на кожному з предметів виведено золотими літерами «Котику від В. О.». Мабуть, кавалер колись дарував його дамі серця... Є в музеї різне начиння минулого і позаминулого століть – ступи, рогачі. І ціла колекція бюстів Леніна.

Час роботи: з 9:00 до 18:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: найближча станція метро «Лівобережна», музей знаходиться на вул. Сагайдака, 112.

Вартість: безкоштовно.

Музей сміття

У Вінниці колекція навіть багатша за київську. З вторсировини вивуджують не тільки раритети та антикваріат, але і небезпечне сміття. Серед того, що викидають люди, знаходили навіть зброю! Музей знаходиться на території підприємства з переробки відходів, і експонати потрапляють сюди зі сміттєвих баків. Створив його комірник підприємства – В'ячеслав Воєводін, він збирав експонати 15 років. Найцінніший – німецька бритва 1695 року.

Час роботи: з 10:00 до 17:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: музей розташований на вул. Ватутіна, 19. Це район автовокзалу. Від залізничного вокзалу їхати до зупинки «Автовокзал» тролейбусом № 7, маршрутками № 20А, 3Б.

Вартість: безкоштовно.

Музей під землею

Одеські катакомби – одне з найбільш таємничих і загадкових місць в Україні. У селищі Нерубайське під Одесою під землею працює музей партизанської слави: захисники Одеси під час її окупації фашистськими військами жили в катакомбах. І звідти здійснювали вилазки – шкодили ворогам. У музеї ви дізнаєтеся про їхній подвиг, про побут, і про історію самих одеських катакомб, протяжність яких – 2500 кілометрів. В Одесі також організовують екскурсії в «дикі» катакомби. Але краще йти туди підготовленим, відвідавши спочатку музей. Адже під землею у людей нерідко починається паніка. Більш детально про катакомби читайте ТУТ.

Час роботи: з 9:00 до 16:00, крім понеділка.

Як дістатися: трасою Київ – Одеса до вказівника на Нерубайське, ходять маршрутки № 84, 87.

Вартість: вхідний квиток 6 грн, але пускають тільки з екскурсією (від 25 грн і вище), вартість якої залежить від кількості чоловік у групі. Замовити екскурсію можна ТУТ.

Підводний музей для дайверів

У селі Миколаївка Дніпропетровської області нещодавно відкрили музей, в який потрапити зможе далеко не кожен. Адже для цього слід пірнути на глибину від 10 до 48 метрів. Саме там, у затопленому кар'єрі, і знаходиться експозиція «для своїх» – для дайверів. Тут можна побачити затонулі «Запорожець» і «Жигулі», кабіну від КамАЗу, мотоцикл, автоцистерну, пивний кіоск та навіть розмальований автобус вагою в дві тонни – дайвери топили його за допомогою буксира і парашута.

Час роботи: за домовленістю з дніпропетровськими дайверами.

Як дістатися: від Миколаївки до Дніпропетровська близько 40 км, з автостанції ходить автобус.

Вартість: безкоштовно, умова – впевнене користування аквалангом.

На світі існує багато дивовижних речей, які варті того, щоб потрапити в музей. Не виключено, що незвичайний музей, про який ми не знаємо, вже відкрився і у вашому місті. Поділіться враженнями про нього з читачами.

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/article/648_samye-neobychnye-muzei-ukrainy.htm

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код