Походи в гори – це виклик, а зимові сходження на вершини й поготів. Там немає права на помилку. Кожен повинен серйозно ставитися, готуватися до походу, щоб гори приносили задоволення і приємні спогади, а не сумні наслідки, повідомляє Project SWIFT - Carpathian search-rescue network.
Відсьогодні допоміжним засобом для порятунку в горах є розроблена інформаційна система з мобільним додатком «ПОРЯТУНОК» для кожного, хто вирушає в гори та дбає про власну безпеку. Український аналог польського мобільного додатку "Ratunek" є простий та легкий у користуванні. У випадку надсилання сигналу SOS завдяки чітким координатам додаток дозволяє визначити місце перебування потерпілого та скоротити час пошуку і надання допомоги.
Програма передбачає швидкий пошук людей, які загубилися на місцевості (ліс, гори). Якщо особа загубилася чи трамвувалась, натиснувши тричі кнопку в спеціальному додатку, автоматично відправляється сформоване повідомлення. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати за допомогою sms. Маючи координати людини, встановивши з нею зворотній зв'язок та проаналівувши додаткові дані, її дуже легко знайти гірським пошуково-рятувальним службам та своєчасно надати необхідну допомогу.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ:
1. Перед походом у гори завантажте на PLAY MARKET або APPLE STORE мобільний додаток ПОРЯТУНОК. Є доступні версії як для ANDROID так і на IOS
https://apple.co/3pDTmCz
https://bit.ly/3pBOttU
2. Заповніть особисті дані та медичну картку (якщо вважаєте за необхідне), які одразу зберігаються на сервері системи
3. У випадку надзвичайної події запустіть додаток та натисніть тричі кнопку SOS (ваші дані надсилаються на сервер: номер телефону, координати, рівень заряду батареї)
4. Дані опрацьовуються на сервері, після чого на карті у рятувальників з’являється червона крапка – сигнал біди.
5. Координатор (черговий оператор) інформаційної системи по можливості з’ясує деталі (чи це не хибний виклик, стан потерпілого і т.п.), та передає дані рятувальникам відповідної області, на території якої зафіксована надзвичайна подія
Бажаємо всім безпечних та цікавих мандрівок!

До теми:

  1. Безпечні походи у гори
  2. Турист SOS
Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код