Якщо ви збираєтеся провести корпоратив для співробітників, але втомилися від нудних барів і ресторанів, саме час підшукати щось більш оригінальне. Наприклад, можна влаштувати тімбілдінг.

Тімбілдінг - важлива інвестиція в майбутнє будь-якої компанії. Такі заходи допомагають співробітникам краще пізнати один одного і налагодити зв’язок, формують корпоративну культуру - в кінцевому підсумку все це може підвищити ефективність роботи. Звертайтесь в Агенство активних подій "Компас", там допоможуть весело, змістовно і цікаво організувати це важливе для колективу міроаприємство.

Ідея створювати з окремих людей команду з’явилася у британських військових ще під час Другої світової війни. Вони влаштовували ігри для солдатів одного підрозділу з тим, щоб навчити їх взаємодії. Від цього залежало життя на полі бою. У повоєнний час ідею створення команди взяли на озброєння менеджери.

Тімбілдінг - це спосіб з окремих професіоналів створити команду, яка орієнтована на досягнення спільних цілей. Дослідники звернули увагу на феномен того, що любителі-ентузіасти в більшості випадків досягають більшого успіху, ніж одинаки-професіонали. Наприклад, Піфагор став відомим математиком не завдяки своїм відкриттям, а завдяки організаційним вмінням. Він зібрав навколо себе секту, члени якої займалися математикою і шанували його як лідера. В результаті все відкриття приписувалися Піфагору, що вшановує його ім’я в історії.

У ХХ столітті менеджери помітили, що не обов’язково мати в штаті багато професіоналів, але можна найняти людей, для яких успіх бізнесу стане справою життя, і забезпечити процвітання своєї справи. Так в бізнес прийшла ідея перетворити групу співробітників в команду, зацікавлену в загальному результаті.

Так, в групі співробітників людина відчуває себе найманим працівником, який прийшов заробляти гроші, а в команді для нього важливий успіх справи в цілому. Він готовий пожертвувати своїм разовим доходом, якщо це важливо для виживання фірми. Натомість він захоче не тільки підвищення зарплати, скільки визнання його заслуг.

Група співробітників схильна виконувати стандартні дії і не сприймає ніяких нововведень, а команда використовує індивідуальні навички кожного для того, щоб досягти більшого результату.

Часто керівник не розуміє, чому в групі цінного працівника недолюблюють, а якийсь вискочка, з його точки зору, є лідером думок. У команді ж взаємодія налагоджено так, що керівнику можна стояти осторонь, оскільки всі конфлікти вирішуються без його участі. Причому якщо розбіжності і виникають, то вони можуть призвести не до протистояння, а до появи нових ідей.

Тімбілдінг: приклади і види

Тімбілдінг допомагає вирішити кілька завдань:

- Створити в колективі почуття єдності. Воно досягається спільним виконанням співробітниками складних завдань.

- Замість атмосфери конкуренції створити відчуття єдності. Воно досягається, як правило, в результаті спільної роботи або командних ігор.

- Розвинути в колективі дух довіри і взаєморозуміння завдяки спільному активному проведенню часу.

- Зміцнити довіру до керівництва. Як правило, мета досягається завдяки тому, що лідер бере участь в тімбілдінге нарівні з рядовими учасниками команди.

На сьогоднішній день існує безліч класифікацій тімбілдінга і організацій, які займаються його проведенням.

Найбільш ефективними видами вважаються:

1. Спортивний і екстремальний. Гонки, сходження, спуск по гірських річках, занурення в морські глибини і командні види спорту - один з найбільш затребуваних видів тімбілдінга. Якщо колектив більшу частину часу проводить в приміщенні, будь-яка активність, пов’язана зі зміною обстановки, піде йому на користь.

А якщо при цьому люди, які звикли до спокійної сидячої роботі, виконують складні завдання, пов’язані з фізичними зусиллями, припливом адреналіну і, нарешті, виживанням, це як не можна краще сплачувати команду. Люди, які вважалися тихим офісним «планктоном», в екстремальних умовах можуть показати себе з несподіваного боку і стати лідерами думок.

2. Інтелектуальний і психологічний. Не завжди для цілей командоутворення потрібно ставити її членів в екстремальні умови. Іноді досить дати проявити себе в незнайомій обстановці. Тому один з найбільш затребуваних елементів тімбілдінга - інтелектуальні ігри, квести, фотополювання в міських умовах, спільне заняття ручними промислами. Такий вид тімбілдінга не вимагає фізичних зусиль, дозволяє перебувати в комфортній міській обстановці і при цьому ефективно розкриватися членам колективу.

3. Творчість. Розкрити свої таланти, проявити себе в нестандартних умовах допомагає спільне заняття творчістю. Театральні та музичні постановки, літературні вечори, танцювальні конкурси, історичне моделювання допомагають подивитися на членів колективу не в звичній офісній обстановці, а свіжим поглядом.

Замовляйте тімбілдінг для своєї Компанії: +38 (098) 492-22-58, (066) 322-52-00

Коментарі

Залишити коментар

Код