Ні для кого не секрет, що багаття відрізняються за своєю конструкцією, подальшим ефектом і призначені для різних цілей. Які можуть бути цілі? Основні з них - це освітлення, обігрів і приготування їжі. Список можна доповнити подачею сигналу за допомогою багаття. Звичайно, кожне багаття універсальне: зігрітися можна у кожного і кожен хоч трохи, але висвітлює, але все ж Коефіцієнт корисної дії буде вище, якщо ми будемо використовувати їх за призначенням.

Найпростіший і універсальний тип багаття - курінь. Тонкі гілки кладуться вниз, а в міру їх розгоряння, зверху формується курінь з товстих колод. Курінь придатний для обігріву, готування їжі, освітлення стоянки і просушування одягу, але досить витратний по деревині і не є вірним рішенням у обігріві нічної стоянки - він швидко «з'їдає» дрова.

Більш економним в плані дров є вогнище-колодязь. Колоди складаються на подобі зрубу, розпалка кладеться в центр цієї конструкції і підпалюється. Багаття досить економічне, але при цьому не придатний для обігріву стоянки, а також мало придатне для освітлення, зате підходить для просушування одягу та приготування їжі.

Наступне класичне багаття - зірка. Кілька колод складаються у формі зірки, одним кінцем одна до одної, а іншим кінцем - нарізно. Це багаття поширене у корінних жителів Сибіру, ​​і дає рівне, гаряче полум'я. Воно відноситься до того виду багать, яке можна вважати універсальним - на ньому зручно готувати, біля нього можна спати, воно досить економічне.

Наступні два типи вогнищ відмінно підходять для приготування їжі, сушіння речей, не вибагливі до погодних умов і ідеально підходять для тих, хто вважає, що за ними спостерігають від Інтерполу до інопланетян - з боку ці багаття розпізнати важко.

Полінезійське багаття - в землі викопується ямка, дно якої викладається камінням. У неї кладуть колоди, розпалку, і багаття горить в межах ями. Його не видно з боку, але є дим. Для тих, хто боїться виявити своє місце розташування для спецслужб Марсу, є поліпшена версія цього багаття - дакота.

Дакота - це те саме полінезійське багаття, тільки з тяговим отвором (завдяки сильній тязі диму від багаття немає). Прийшов до нас з Північної Америки, де широко використовувався індіанцями. Зараз застосовується спецслужбами в тилу противника і туристами, які люблять його за те, що він не боїться снігу, вітру і дощу.

Тайгове багаття (або евенкійське) - назва говорить сама за себе. Дуже економне багаття, яке складається з декількох колод довжиною два метри, покладених на одне товсте - під'юрлок, на ньому кінці інших колод зімкнуті, а на землі розведені. Мінуси для ночівлі - доведеться вставати один або два рази за ніч, щоб посунути прогорілі колоди до під'юрлоку. Плюси - вогнище досить економічне, дає рівне і гаряче полум'я, яке зігріє в лютий мороз. Тайгове вогнище не дуже зручне для приготування їжі.

Нодья - незамінне багаття для ночівель в холодну пору року. На сніг кладуться поперечки, на них - дві колоди, які підпалюють і зверху кладеться третє. Але класична нодьєю вважається багаття з двох колод, розташованих одне над іншим. Колоди в такому положенні тримають вбиті в землю з двох сторін кілки. З двох колод нодья на відміну від нодьї з трьох колод, не горить, а тліє протягом всієї ночі! Щоб колоди краще зайнялися - зробіть на них насічки сокирою, а щоб краще гріло - зробіть відображаючий екран з іншого боку від багаття (з тканини, плаща, снігу і т.д.)

Але, припустимо, ви заблукали. В такому випадку вогнище стане вашою надією на порятунок. У міжнародній системі прийняті два сигнали лиха - три багаття по прямій лінії і три багаття у вигляді трикутника. Сигнальні вогнища розкладаються на добре помітному місці - галявині, лузі, схилі пагорба. Ви повинні уявити собі, як це місце буде виглядати зверху або з боку, чи буде ваш сигнал помітний.
На сирих місцях багаття робиться в кілька ярусів. Вночі воно підгодовується сухими дровами, що дають яскраве світло, в ясний же день в нього кидаються мох, зелена трава, лапник і все, що дає сильний дим.


Стаття з групи Намет_ІФ_Туристичний журнал.
Фото: https://www.instagram.com/p/BDyhFo8PZ0X/

 

 
Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код