У підвалі найстарішої школи міста Калуша — ЗОШ №1 — діє перший у місті Музей Старожитностей та історії школи. Чи не найціннішим експонатом є рояль одного з віденських салонів 1862 року, на якому, з великою імовірністю, грав знаменитий Фредерік Шопен. Усі експонати музею збирав відомий у місті вчитель музичного мистецтва Михайло Гніздовський.

За ініціативи і завдяки копіткій праці Михайла Гніздовського був створений Музей Старожитностей, який став яскравим прикладом залучення дітей до світу духовності, адже через етнокультуру можна пізнати традиції та обряди українського народу.

Михайло Гніздовський був талановитим і працьовитим педагогом. У 2015році Михайло раптово помер, але його музей діє і до сьогодні. Нині Музей Старожитностей вражає затишком, теплом, яким нечасто можуть похвалитися українські музеї, збереженням історичних елементів найстарішої школи міста, як-от барокових арок та елементів цегляної основи 1900 року. 

Цінність   музею — його експонати, які нині прикрашають колишній шкільний підвал. Колекція Музею Старожитностей сформувалася тому, що Михайло ніколи нічого не викидав із старовинних речей і не давав цього робити. Чимало зібраних ним експонатів — з рідного Гніздичева Жидачівського району, що на Львівщині. Приміром, важкі старі жорна, на яких малий Михайло допомагав бабусі молоти кукурудзу. У музеї нині зберігається бабусине полотно, “датоване” 1955 роком, веретено, багато вишиванок, зібраних мамою Михайла Гніздовського, кужіль, дергальна та чесальна щітки, витушка, терлиця-витирачка, якою льон вичісували від насіння, глечики, сулії, дійнички, маслянки, макітри і ситечко з соломи для проціджування молока.

 

 До теми:

  1. Музей Старожитностей

Хочете отримувати актуальні туристичні новини в месенджер?
Підписуйтеся на наш канал Telegram або Viber!

Коментарі

Залишити коментар

Код