Солянка - це не те блюдо, в якому слід шукати ніжного поєднання смаків. Цей ситний наваристий, гострий і трохи кислуватий суп - ідеальне блюдо для живильного меню в холодну пору року.
Класичною основою для солянки є копченості, тому ми зупинимося на рецептах страви з їх використанням.
Базовий рецепт приготування солянки з копченостями повинен бути у кожної господині, від того записуємо
Інгредієнти:
Приготування
Яловичі кістки викладаємо на деко і запікаємо при 180 градусах 1 годину. Подібний прийом зробить бульйон більш ароматним і відтінятиме копченость інших інгредієнтів. Запечені кістки викладаємо в глибоку каструлю і заливаємо водою. Туди ж цілком відправляємо очищену цибулину і моркву. Варимо бульйон 15-2 години, періодично знімаючи піну.
Копчену грудинку , ковбасу та сосиски нарізаємо соломкою і обсмажуємо на сковороді, щоб розкрити їх копчений смак. Додаємо до обсмаженою інгредієнтів нарізані солоні огірки і томатну пасту, тримаємо на вогні ще 3-5 хвилин.
Готовий бульйон проціджуємо через марлю і додаємо в нього м'ясну засмажку з огірками. Приправляємо солянку сіллю, перцем і лимонним соком, якщо потрібно. Даємо супу проваритися на невеликому вогні 30 хвилин, після чого залишаємо настоятися на таку ж кількість часу.
Солянка з копченостями готова, подаємо страву зі сметаною і скибочкою лимона.
Збірна солянка може включати в себе абсолютно будь-які м'ясні складові (на те вона, власне, і збірна). У нашому рецепті основою для солянки служить яловичина, карбонат, буженина і мисливські ковбаски.
Інгредієнти:
Приготування
Яловичу грудинку промиваємо і закладаємо в каструлю разом з цибулею і морквою. Заливаємо вміст каструлі водою і варимо бульйон протягом 15 годин, не забуваючи знімати образовывающуюся піну.
Поки бульйон вариться, займемося м'ясними складовими, адже як готувати солянку з копченостями без самих копченостей? Буженину, карбонат і мисливські ковбаски нарізаємо довільно і обсмажуємо на рослинному маслі до золотистого кольору. Додаємо в сковороду з копченостями нарізаний огірок, каперси і томатну пасту. Для більшого аромату і своєрідною кислинки, в таку «заправку» можна долити склянку огіркового розсолу. Приправляємо вміст сковороди сіллю і перцем за смаком.
Тепер повернемося до бульйону, його необхідно процідити через марлю, а від вареної яловичої грудинки відокремити м'ясо. Повертаємо бульйон на плиту і дивимося на його каламутність, якщо він вийшов недостатньо прозорим, то збийте в піну яєчний білок і влийте його в солянку, зачекайте поки білок згорнеться, а потім знову процідіть бульйон через 2-3 шари марлі. Тепер у прозорий бульйон додаємо копченості з томатною пастою, ретельно все перемішуємо і приправляємо за смаком, якщо є така необхідність. Варимо солянку на маленькому вогні півгодини, потім залишаємо настоятися. Подаємо м'ясну солянку з копченостями і оливками в компанії сметани і часточки лимона.
Коментарі